WhatsApp’tan Ses Getirecek Hamle

Corona virüs sebebiyle birçok iş yeri faaliyetlerine ara verirken bu dönemde video konferans uygulaması Zoom tarihinin en popüler dönemlerinden birini yaşamaya başladı...

WhatsApp’tan Ses Getirecek Hamle

Birçok şirket sahibi, öğretmen, öğrenci ve toplumun birçok kesiminden insan aynı anda onlarca kişi ile video konferans yöntemi ile görüşülmesini sağlayan Zoom uygulamasını kullanmaya başladı. Hatta Zoom uygulaması dünya genelinde ki abone sayısını sadece 1 ay gibi kısa bir sürede 3 kat arttırdığı görüldü. Zoom’un bu derece popüler hale gelmesi üzerine WhatsApp harekete geçerek Zoom video konferans uygulamasını tahtından indirecek adımlar atmaya hazırlanıyor.

Bu anlamda şuan itibari ile WhatsApp üzerinden en fazla 4 kişinin katılabildiği video görüşme özelliğini hem geliştirme hem de bu sayısını çok daha arttırılması yönünde harekete geçtiği ifade ediliyor. Zoom uygulamasının en büyük avantajı olarak ücretsiz üyelikte 100 kişiye kadar aynı anda video konferans yapma imkanı tanıması olarak gösteriliyordu. WhatsApp tarafından atılacak adımların dengeleri tamamen değiştireceği düşünülüyor.

Güncelleme 2 Hafta İçerisinde Geliyor

WhatsApp yetkililerinin güncelleme üzerinde sıkı bir çalışma yürüttükleri ve en geç 2 hafta içerisinde hem yenilenmiş hem de aynı anda çok sayıda kişinin katılabileceği bir video konferans özelliğini hayata geçeceği ifade ediliyor. Böyle bir durumda WhatsApp’ın en büyük avantajı zaten milyarlarca insanın telefonunda yüklü olması olacak. Uzmanlar böyle bir durumda Zoom’un Pazar liderliğini kaptırabileceğini ifade ediyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 01:01
YORUM EKLE