TikTok Facebook’un Tahtını İyice Zorluyor

Sosyal medya platformları arasında yaşanan kıyasıya rekabette TikTok karantina sürecinin en karlı geçiren sosyal medya platformlarının başında geliyor...

TikTok Facebook’un Tahtını İyice Zorluyor

2019 yılı TikTok için oldukça başarılı geçmiş ve 1,5 milyar indirme sayısı barajına kadar dayanmıştı. Fakat 1,5 milyar bandından uzun bir süre çakılı kalan uygulama dünya genelinde birçok ülkede karantina sürecinin başlaması ile birlikte adete sıçrama yaptı. 2020 yılının ilk 4 aylık diliminde 400 milyona yakın indirme alan uygulama böylece 2 milyar indirme sayısına ulaştı. Bu artış tüm sosyal medya platformları göz önüne alındığında ortaya çıkan en yüksek artış olarak göze çarpıyor.

Ayrıca uygulamanın 2020 yılı sonunda 3 milyar indirme sayısına yaklaşacağı ve Facebook’u tahtından indirme noktasında en kuvvetli aday olacağı yorumları yapılıyor.

Facebook Giderek Kan Kaybediyor

Facebook sosyal medya platformu toplam 5 milyar indirilme sayısı ile hala açık ara lider konumda bulunurken etkileşim anlamında oldukça sıkıntılı anlar yaşıyor. Çünkü dünya genelinde açılan Facebook hesaplarının yarısına yakının neredeyse hiç kullanılmıyor.

Bu sebeple Facebook sayısal anlamda hala lider olsa da popülerlik ve etkileşim anlamında İnstagram ve TikTok uygulamasının oldukça gerisinde kaldığı görülüyor. Gelecek 5 yıl içerisinde ise sosyal medya platformları içerisinde zirvede TikTok ve İnstagram’ın yalnız kalacağı ön görülüyor. Uygulama ülkemizde de 10 milyona yakın kişi tarafından indirilmiş olarak görülüyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 00:00
YORUM EKLE