Steam Bir Rekora Daha İmza Attı! 18 Milyona Ulaştı...

Geçtiğimiz günlerde Half Life serisini ücretsiz olarak sunan Steam, rekor kırmaya devam ediyor. Platform yaklaşık olarak 18 milyon eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı.

Steam Bir Rekora Daha İmza Attı! 18 Milyona Ulaştı...

Geçtiğimiz günlerde Half Life serisini ücretsiz olarak sunan Steam, rekor kırmaya devam ediyor. Platform yaklaşık olarak 18 milyon eş zamanlı oyuncu  sayısına ulaşarak kendi rekorunu egale etmeyi başardı. Steam'ın bu başarısı rakiplerine göz dağı vermiş durumda. 

STEAM, EŞ ZAMANLI OYUNCU SAYISINDA YİNE LİDER

Oyun platformu diyince akla ilk gelen isim olan Steam, 18.5 milyonluk eş zamanlı oyuncu sayısı ile rekoru elinde barındırıyordu. Fakat platform elinde tutmuş olduğu bu rekoru 2 Şubat günü saat 17:30 günü 18.8 milyon eş zamanlı kullanıcıya ulaşarak kendi rekorunu egale etti. Steam kırmış olduğu bu rekor ile piyasada ki rakiplerini korkuttuğunu ifade edebiliriz. Fakat bu rekora rağmen, oyun içi oyuncu sayısı şirketi üzecek gibi. Son verilere göre, Steam‘in oyun içi oyuncusu sayısı 5.8 milyon. Geçen seneki verilere göz gezdirdiğimiz zaman bu oranın 7 milyon civarında seyrettiğini görüyoruz. 

Açıklanan rakamlara baktığımız zaman bu piyasa içerisinde yer alan diğer platformların oyuncuları oyunda tutma konusunda sıkıntı yaşadığını ifade edebiliriz. Bu durum bize  platformları kullanan kişilerin, oyun içerisinde aktif durumda olmadığını gösteriyor. Kendi rekorunu tekrardan egale eden Steam’in bu başarında büyük  role sahip olan oyunlar da açıklandı. Verilere göre Steam'in bu başarısına Dota 2, CS:GO ve PUBG gibi oyunlar çok katkıda bulunmuş. Rekor hakkında daha detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE