PUBG Hile Yapanları Affetmeyecek!

PUBG'nin başı uzun zamandan beri başı hile yüzünden dertte. PUBG Mobile bundan böyle hile yapan kullanıcılara daha uzun süreli ceza verecek. Detaylar haberimizde...

PUBG Hile Yapanları Affetmeyecek!

Özellikle de rekabetçi oyun tarzını benimsemiş oyuncuların tercihi olan PUBG, hileler nedeniyle adından sık sık söz ettiriyor. PUBG Mobile ise hile konusunda daha kötü durumda. Telefona hile yazılımı oldukça basit olması nedeniyle, oyunda bir çok hileci bulunmakta. Bir çok kullanıcı bu durumdan müzdarip. Bunun için bir çok çözüm geliştirmeye çalışan Tencent Games, yeni çözümünü duyurdu. Son gelen bilgilere göre PUBG hile yapan kullanıcıları bundan böyle çok uzun süreli banlayacak. Özellikle mobilde önemli gelişmelere imza atan şirket, yasaklamaların bir çoğunun sistem tarafından yapıldığını bellirtti.

PUBG HİLE YAPAN KULLANICIYA 10 YIL CEZA VERDİ

Rekabetçi oyunda yapılan hileler adaletli bir şekilde oynayan kullanıcıları oyundan soğutmuş durumda. 2017 yılında çıkış yapan ve büyük  başarılara imza atan PUBG, geçtiğimiz günlerde sistemi kandıran  kullanıcıya 10 yıl ceza verdi. Hile yapan kişi herhangi bir yazılım ve hile kullanmadı. Fakat iki telefon ile oyunun sistemini kandırmayı başardı. Oyuna ilk önce ilk telefondan giriş yapan kişi, oyunun yarısını bu cihazda oynadı.

Daha sonra ikinci cihaz üzerinden aynı hesaba giren kullanıcı, oyunu bağlantı hatası olduğuna inandırarak kandırdı. İkinci cihaz ile giriş yaptıktan sonra öldürülemeyen hileci, maçın sonlarına doğru tekrar ilk cihaza giriş yaparak oyunu birinci olarak bitirdi. Fakat bu durum PUBG'nin sistemi tarafından fark edildi. Fark ediltikten sonra kullanıcı 10 yıllık ban yedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 22:26
YORUM EKLE