Prof. Dr. Aydal'dan kritik Açıklama

Kuraklık Ülkemizde sıkça gündeme gelen bir konu. Kritik ve ciddi açıklamalar geldi. “ülkemizde su israfının artması ve artan nüfus dikkate alındığında önümüzdeki yıllarda ciddi bir”…

Prof. Dr. Aydal'dan kritik Açıklama

Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, yaptığı açıklamaya göre mevsim normallerinin altında seyreden yağış miktarı, su kullanımındaki hatalar gibi nedenlerle en kurak dönemlerinden birini yaşayan Türkiye'deki kuraklık sorununun sadece Küresel Isınmaya bağlanmasının kolaycılığa kaçmak açıklamasını yaptı.

“İnanılır gibi değil ama koca Türkiye'de bir “Su Kanunu “muz yok. Sularımızın bazı meseleleri ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, diğer bazı meseleleri ile de Çevre ve Orman Bakanlığı ilgilenir. İller Bankası da mutlak ilgilenecek bir şeyler bulur. Bazı sorumluluklar da Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın payına düşer. Başka diğer konuları ile de Büyükşehir Belediyeleri ilgilenir. Daha başka problemleri ile de, şehir, ilçe, belde belediyeleri de ilgilenecek bir şeyler bulur. Peki, bu kadar çok ilgili kurumun yetkili olduğu bir ülkede problemler kolayca çözülebilir mi? Herhangi bir iş ile ilgili tek bir kurumun bağımsız olarak iş yapabilmesi mümkün müdür? Çünkü birçok alanda sorumluluk örtüşmesi, hatta zaman zaman da yetki boşluğu yaşanmaktadır. Böyle bir ortamda çatışmanın çıkmaması, işlerin uzamaması mümkün müdür? Bu kadar karışanın olduğu yerde hizmetler hızlı yürür mü?”

Sağlık News

YORUM EKLE