Mobil Oyunlarda Tarihin En İyi Dönemi

Corona virüsü ile birlikte birçok sektör tarihinin en kötü zamanlarının yaşarken bu durumdan en çok fayda sağlayan sektörlerin başında oyun sektörü geliyor...

Mobil Oyunlarda Tarihin En İyi Dönemi

Dünya nüfusunun çok büyük bir bölümü corona virüs nedeniyle evde kalmak zorunda kalırken bu durum başta mobil oyun sektörü olmak üzere tüm oyun sektörüne yaradığı görülüyor. İnsanlar evlerde bulundukları dönemde vakitlerinin çok büyük bir bölümünü oyun oynayarak geçiriyor. Bu anlamda 2019 yılı ile 2020 yılı verileri arasında ki muazzam fark dikkat çekiyor. Mobil oyun sektöründe birçok popüler oyunun online oyuncu sayısında yüzde 250’lere varan artışlar yaşandığı görülüyor.

Mobil oyunlar kullanıcı sayısını ciddi oranda arttırmalarının yanı sıra ortalama oyun kalma sürelerinin de yüzde 40 oranında arttığı ifade ediliyor. Bu durum her ne kadar çok sağlıklı olmasa da insanların evde kalmak zorunda kaldığı süre zarfında yapılabilecek en iyi aktivitenin oyun oynamak olduğu konusunda fikir birliği yaşanıyor.

Oyun Gelirlerinde Büyük Artış

Mobil oyunların en önemli gelir kaynağını oyun içi satın almalar ve reklamlar oluşturuyor. Bu anlamda birçok oyunda oyun için satın almaların arttığı ve reklam izleme oranlarında yukarı çıktığı görülüyor. Bazı oyunlarda 2019 yılında 1 doları bile bulmayan oyun için ortalama satın alma istatistiklerinin neredeyse 2 dolara dayandığı hatta bazı oyunların 2 yıllık gelirlerinin tamamını bu 4 aylık süreçte elde ettikleri bilgisine ulaşılıyor. Dünya genelinde corona virüs vakası bittiğinde bile artık mobil oyun alışkanlığının etkisinin devam ettireceği belirtiliyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 16:01
YORUM EKLE