Merakla Beklenen Android 10 Yayınlandı!

Merakla beklenen Android 10 bugün yayınlandı. Peki, yeni çıkmış olan bu Android 10 ne gibi yeni özellikler getirecek? Android 10 hangi telefonlara gelecek? işte tüm soruların cevabı haberimizde...

Merakla Beklenen Android 10 Yayınlandı!

Uzun zamandan beridir Android 10 hakkında ortaya atılan iddialar doğru çıktı. Bugün itibari ile android 10 piyasaya çıkış yaptı. Karanlık mod desteği başta olmak üzere gizliliğe de oldukça önem veren ve bir çok yeniliği kendiyle getiren Android 10 Pixel serisi telefonlar kullanılabilir durumda. Dünya devi Google güncelleme konusunda beklenmedik bir hamlede bulundu. Bu kapsamda Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a ve Pixel 3a XL’ın yanı sıra güncelleme desteği kesilen Pixel ve Pixel XL modelleri de Android 10 güncellemesine kavuştu. Çok kısa süre içerisinde diğer markalara da Android 10 güncellemesi gelecektir. İşte Android 10 ile beraber gelen yenilikler!

Android 10 Özellikleri: Yeni Gelen Yenilikler

 Android işletim sistemlerin bir çoğunda kullanılan tatlı isimlere veda edilen Android 10'da en çok dikkat çeken özellik ise bir çoğumuzun da uzun zamandan beridir beklemiş olduğu karanlık mod desteği. Bunun haricinde kullanıcıların gezinme tuşundan kurtulmasına yardımcı olacak yeni bir jest navigasyon sistemi ilave edildi. Ayrıca yeni gelen ekran kaydı özelliği sayesinde bundan böyle 3. parti yazılımlarına gerek kalmadı. Yeni gelen bir diğer özellik olan akıllı yanıtlar sistemi ise, bildirim çeşitlerine göre önerilerde bulunuyor. Küçük bir örnek vermek gerekirse, birisi size konumunu attığı zaman bu sistem direkt google haritaları açmanızı tavsiye ediyor. Tüm bunların yanı sıra, yukarı da özellikle belirttiğimiz gibi gizlilik konusunda ortak daha etkili çözümler sunulmakta. Android 10 50 yeni gizlilik ve güvenlik ayarını içerisinde barındırıyor. En önemlisi ise konum izleme iznini sadece uygulamayı çalıştırınca sınırlandırabilmek. Bu sayede konuma erişim izni verdiğiniz uygulamalar siz o uygulamayı kullanmadıkça konumunuza erişim sağlayamıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 18:34
YORUM EKLE