iOS 14 Güncellemesini Alacaklar Modeller Sızdırıldı

Son zamanlarda İOS 14 işletim sistemi geleceği yönünde haberler mevcuttu. Bu sefer ise İOS 14 güncellemesi alacak olan cihazların modelleri belli oldu.

iOS 14 Güncellemesini Alacaklar Modeller Sızdırıldı

Apple'nin yeni işletim sistemini Haziran ayında gerçekleştirilecek olan  WWDC etkinliğinde tanıtacağı düşünülüyor. Yeni çıkacak işletim sistemi hakkında yeni sızıntılar ile gündeme geldi. Ortaya atıllan iddialara göre iOS 14 cihaz desteği konusunda kullanıcı odaklı olacak. Bundan bir kaç ay öncesinde iPadOS ayrı bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkmıştı. iPadOS 14 cihaz desteği hakkında da bazı iddialar ortaya atılmış durumda. Hem iPadOS 14 hem de iOS 14 güncellemesi alacak olan cihazlar sızdırıldı.

iOS 14 GÜNCELLEMESİ ALACAK OLAN MODELLER

iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPod touch modellerine güncelleme geleceği ifade ediliyor. 

iPadOS HANGİ CİHAZLARA GELECEK?

iPadOS 14 cihaz desteği konusunda İOS 14 kadar kullanıcının yanında olmayacak. Eski cihazlara olan desteğin kesileceği belirtilmekte. 12.9 inç iPad Pro, 11 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad Air (3. nesil) gibi modellerin güncelleme alması bekleniyor. Bundan eski cihazların güncelleme almayacağı kesin gibi. 

iOS 14 CİHAZ DESTEĞİ KONUSUNDA KULLANICI DOSTU OLACAK

Apple, yeni bir işletim sistemi çıkardığı zaman bir kaç nesil eski cihazları güncellemeden muaf tutuyor. Ufak bir örnek ile detaylandırmak gerekirse, iOS 12 güncellemesinden nasibini alan  iPhone 5S modeli iOS 13 güncellemesine kavuşamamıştı. Fakat bu sene şirketin daha farklı bir plan izleyeceği belirtiliyor. iPhonesoft isimli sitenin ortaya atmış olduğu iddiaya göre, iPhone 6s de iOS 14 güncellemesini alacak olan cihazlar arasında bulunuyor. 

YORUM EKLE