İnstagram’a 5 Yeni Özellik Geliyor

Pandemi sürecinde kendini geliştirmeye devam eden dünyanın en popüler sosyal medya platformu İnstagram önümüzde ki günlerde 5 yeni özelliğini beğeniye sunuyor...

İnstagram’a 5 Yeni Özellik Geliyor

Corona virüs sürecinde insanların teknoloji ve sosyal medya ile olan bağlarının çok daha arttığı görüldü. Bu süreçte sosyal medya platformları arasında ki rekabette İnstagram yeni özelliklerini yakın zamanda gerçekleştireceği güncelleme ile kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Bu yenilikler içerisinde tıpkı Facebook Zoom’da olduğu gibi İnstagram Messenger Rooms özelliği ile aynı anda 50 kişinin katılabildiği oturumların olacağı bilgisi paylaşıldı.

Platformda içerik oluşturucuların oldukça hoşuna gidecek bir yenilik geliyor. İçerik oluşturucularının takipçileri hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlayacak olan Insights butonuna artık profil sayfasından erişim sağlanıyor.

İnstagram DM’ye Gelen Haberler Belirli Sayıda Ki Kişilere Gidebilecek

İnstagram bilgi ve haber güvenliğini de sağlamak amacıyla bir dizi değişikliğe gidiyor. İnstagram’a gelecek yenilik ile birlikte kişilerin İnstagram DM’sine gelen içeriği belirli sayıda kullanıcıya yollanabilecek. Bu sayede asılsız ve sahte haberlerin hızlı bir şekilde yayılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. İnstagram canlı yayını öncesinde oluşturulacak başlık özelliği sayesinde artık takipçileriniz sohbetin hangi konular üzerinden yapılabileceğini önceden öğrenebilecek. İnstagram üzerinden yollanan mesajların silinmesi imkanı bulunuyor.

Fakat siz yolladığınız mesajı silmeden önce okunduğu ya da başka kişilere yönlendirildiğine ilişkin uyarı bildirimlerinin de bu yeni güncellemede İnstagram kullanıcılarının kullanımına sunulması bekleniyor.

Sağlık News

YORUM EKLE