Instagram Masaüstü DM Görüntüleri Sızdırıldı!

Uzun zamandır beklenen Instagram masaüstü DM özelliğinin görüntüleri sızdırıldı. Tüm detaylar haberimizde...

Instagram Masaüstü DM Görüntüleri Sızdırıldı!

Instagram masaüstü DM ile ilgili olan görüntüler Şubat ayında ortaya çıkmıştı. Fakat çıkan bu görüntüler mobil tarayıcıda nasıl bir deneyim sunacağını gözler önüne sermişti. Bu kez sızdırılan görsellerde masaüstü deneyimin nasıl olacağı belli oldu. Jane Manchun Wong, Twitter hesabından Instagram masaüstü DM hakkında resimler paylaştı. Ortaya çıkan görüntülerle birlikte tasarım detayları iyice belli olmaya başlayan masaüstü DM özelliği, bilgisayar başında uzun süre geçirenlere sesleniyor adeta. 

Instagram Masaüstü DM Görüntüleri Ortaya Çıktı

Uygulama analisti Jane Manchun Wong, Twitter resmi hesabı üzerinden gerçekleştirmiş olduğu paylaşımlarla sosyal medya platformlarının gün geçtikçe nasıl hızlı bir gelişim gösterdiğini gözler önüne sürüyor. Wong'un kısa süre önce hesabından paylaşmış olduğu görüntüler masaüstü DM özelliğinin nasıl bir deneyim sunacağını açığa çıkardı. Paylaşılan resimlere baktığımız zaman DM kısmının Facebook Messenger ile oldukça benzer olduğunu görmekteyiz. 

Her ne kadar Windows uygulaması bulunan Instagram, windows uygulaması ile hedeflediği kitleye bir türlü erişememiş olsa da yapacağı bu yenilik ile hedefine ulaşmayı amaçlıyor. Bahsedilen özellik geldiği zaman tarayıcı üzerinden tıpkı telefonlarda olduğu gibi sağ üst köşede yer alan ok simgesiyle mesajlara kolay bir şekilde erişilebilecek. Bir çoğunuzun bildiği üzere,  Facebook mesajlarına Facebook sitesi dışında Messenger sitesi üzerindende erişim sağlanabiliyor. Bu tarz bir şeyin Instagram DM'lere de gelmesi söz konusu olabilir. PC başında uzun süre duran kullanıcılar için yapılan bu özelliğin WhatsApp ve Messenger kadar popüler olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:42
YORUM EKLE