İnstagram'a Karanlık Mod Özelliği Geldi!

Sosyal medya devi Instagram'a uzun zamandan beridir beklenen karanlık mod özelliği geldi. Tüm detaylar haberimizde...

İnstagram'a Karanlık Mod Özelliği Geldi!

Instagram en popüler sosyal medya ağlar içerisinde konumu korurken, getirmiş olduğu yeniliklerle daha kullanışlı bir hale geliyor. Kısa süre önce Tiktok uygulamasının oldukça sevilen bir özelliğinin Instagram'a entegre edileceğini sizlerle paylaşmıştık. Bu sefer ise sosyal medya devi Instagram'a karanlık mod özelliği geliyor. Günümüzdeki uygulamalarda karanlık mod çağına girmiş bulunmaktayız.

Son zamanlarda sizlerle beraber bir çok uygulamanın karanlık mod özelliğini getirdiğini gördük. Bu ay içerisinde yayınlanan iOS 13 ve Android 10 gibi sistemlere de karanlık mod özelliği gelmişti. Fakat bu sistemlerde bu özelliğin bulunması diğer uygulamaların bu modu destekleyeceği anlamını taşımamaktadır. Bu nedenle bazı uygulamaların kendi karanlık mod güncellemesini yapması gerekiyor. Sosyal medya devi olan Instagram'da karanlık mod özelliğini test etmeye başladı.

INSTAGRAM YENİ GÜNCELLEME İLE KARANLIK MOD ÖZELLİĞİNE KAVUŞUYOR!

Merakla beklenen karanlık mod özelliği şuan sadece Android tabanlı cihazlara gelecek gibi görünüyor. Android Police ve 9to5Google'den gelen bilgilere göre karanlık mod özelliği sadece Androld 10 sürümünde çalışacak. Fakat önceki sürümleri de desteklemesi için çalışmalar yapılmakta. Instagram‘larını karanlığa bürmek isteyenler beta testi programının bir parçası olan 114.0.0.24 sürümünü indirerek bu özelliği deneyebilirler. Beta sürümünde bizzat denedik ve karanlık mod özelliğini Instagram'a oldukça yakıştığını söyleyebiliriz. Bu konu hakkında gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:34
YORUM EKLE