E-Ticaret Altın Çağını Yaşıyor

Corona virüsünün etkisinin günden güne arttırdığı bu zamanlarda ülkemizde E-ticaret son yılların en iyi ve en popüler zamanlarını yaşıyor...

E-Ticaret Altın Çağını Yaşıyor

Ölümcül corona virüsü nedeniyle insanların büyük bir bölümünün evlerinden çıkmamayı tercih etmesi ile birlikte internet üzerinden sunulan ürün ve hizmet satışının rekor seviyeye ulaştığı görülüyor.

Birçok popüler E-ticaret sitesi tarihinin en yoğun dönemlerini yaşarken birçok sektörün aksine personel alımı yapmaya başladıkları görüldü. Vatandaşlarımız artık market harcamaları için bile büyük marketlerin eve getir uygulamalarını tercih ediyor. Bu anlamda Migros geçtiğimiz günlerde sanal market uygulaması için 2 bin kişi istihdam edeceğini açıklamış ve ilana tam 60 bin başvuru gelmişti. Bu dönemde daha önce hiç internetten alı veriş yapmamış büyük bir kitlenin de E-ticaret faaliyetlerine katılması ile birlikte dünyada olduğu gibi ülkemizde de E-ticarette yepyeni bir dönem başlıyor.

Virüs Sonrasında Büyüme Devam Edecek

Corona virüsünün yaz aylarına doğru etkisinin azalacağı tahmin ediliyor. Fakat uzmanlar bu saatten sonra virüsün etkisi azalsa bile insanların E-ticarete olan ilgilerinin azalmayacağı hatta bunun bir alışkanlığa dönüşeceğini belirtiyor. İnternetten alışverişin sağladığı avantajlar ve indirimleri bizzat yaşayan kişilerin bu alışkanlıklarını devam ettirecekleri ve düzenli hale getirecekleri ön görülüyor.

2020 yılını bu anlamda tarihin en yüksek E-ticaret hacmine ulaşacağı yıl olacağı iddia ediliyor. Teknolojinin geldiği nokta ile birlikte artık mobil cihazlar üzerinden yapılan E-ticaret hacminin fiziksel hacmi geride bırakacağı düşünülüyor.

Sağlık News

YORUM EKLE