Call Of Duty Mobile 20 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!

Geçtiğimiz günlerde çıkış yapan Call of Duty: Mobile kısa süre içerisinde 20 milyon indirmeye ulaştı. Detaylar haberimizde...

Call Of Duty Mobile 20 Milyon İndirme Sayısına Ulaştı!


Oyun dünyasının  önde gelen firmalarından Activision, geçtiğimiz günlerde Call of Duty: Mobile'ı  piyasaya sürdü. Oyun hem Google Play'da hemde App Store'de indirilmeye açıldıktan sonra kısa süre içerisinde milyonlarca indirildi. Şimdi ortaya bazı istatistiksel veriler çıktı ve veriler Call Of Duty Mobile'nin PUBG Mobile'nin tahtını alabileceğini gösteriyor. Call of Duty: Mobile'ın her ne kadar Activision şirketi olsa bile oyun PUBG'ninde geliştiricisi olan Tencent tarafından geliştirildi. Ortaya çıkan  son verilere göre daha kaç gün önce piyasaya çıkan Call of Duty: Mobile en az PUBG Mobile kadar popüler bir oyun.

Verilere göre Call of Duty: Mobile, sadece ilk gününde 2 milyon indirme sayısına ulaşmayı başarmış. Oyun en çok ABD, Hindistan ve Japonya gibi ülkelerde ilgi görmüş. Fakat diğer ülkelerde de indirme sayısı oldukça yüksek. Oyun şu an için 25 ülkenin App Store'unda ilk sırayı almış durumda. 37 ülkede ise ilk beş oyun içerisinde yer alıyor.

Oldukça ilginçtir ki  Call of Duty: Mobile, ikinci gününde oldukça büyük bir patlama yaptı. Oyun çıkalı iki gün oldu 20 milyon indirilme sayısına ulaşmayı başardı. Çıkan verilere göre oyunu en çok Hindistanlılar indirmiş durumda. Hindistan, Call of Duty: Mobile'ın toplam indirmesinin yüzde 14'ünü temsil ediyor. Kısacası Hindistan'daki 2 milyon 800 bin oyunseverin, Call of Duty: Mobile'ı yüklediğini dile getirebiliriz. Call of Duty: Mobile, ilk iki günde yüksek bir ilgi görmüş olduğunu söyleyebiliriz. Lakin ilerleyen zamanlarda bu ilgi devam eder mi bilinmez. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:38
YORUM EKLE