AirPods'a Yeni Rakip! FreeBuds 3 Tanıtıldı

Son zamanlarda adından sürekli bahsettiren Huawei, IFA 2019'da AirPods'a rakip olacak yeni kablosuz kulaklığını tanıttı. Peki, yeni çıkan FreeBuds 3'ün özellikleri neler?

AirPods'a Yeni Rakip! FreeBuds 3 Tanıtıldı

Son zamanlarda adından sürekli bahsettiren HuaweiIFA 2019 etkinliğinde sadece yeni işlemcisinin tanıtmakla yetinmedi ve yeni kablosuz kulakiçi kulaklığı olan  FreeBuds 3'ü tanıttı. Dairesel bir  sarj kutusunun içerisinde gelen aksesuarın iki renk seçeneği bulunmakta. Airpods ile oldukça benzer bir görünüme sahip olan FreeBuds 3'ün Apple'ın popüler kulaklığına göre daha performanslı ve deneyim sunduğu belirtiliyor. Cihazda, Huawei’nin Kirin A1 işlemcisi bulunuyor. Bunun yanı sıra FreeBuds 3'te aktif gürültü önleme özelliği ve Bluetooth 5.1 desteği bulunuyor. Bu iki özelliğin kullanıcılar açısından oldukça çekici olduğunu söyleyebiliriz. 

Kirin A1 işlemcisinin kullanıldığı bu cihaz, çift kanallı Bluetooth bağlantısı sunabiliyor. Yani bu da demek oluyordu %30 daha düşük gecikme süresi ve daha az sarj tüketimi anlamına gelmektedir. Bunun haricinde işlemci kendisiyle beraber BT-UHD ismindeki yeni olan bir protokolü getiriyor. 

Sarj Kutusuyla Beraber 20 saatlik Ekstra Pil Süresi

FreeBuds 3, EMUI 10.0 veya daha yeni bir sürüme sahip olan telefonla bu standartı kullanarak bağlantıya geçecebilecek. Yeni standardın 2.3 Mbps'ye kadar veri aktarımı hızının olduğu belirtiliyor. Kulaklığın diğer bir özelliği ise 190 ms gecikme süresi  sunması. Açıkcası bu oldukça önemli bir şey. Oldukça az gecikme süresi ile daha iyi bir deneyim yaşamamıza sebep oluyor. 

Kulaklıkların sadece bir tanesinin bile tek şarjla 4 saat kullanılabileceği ifade edildi. Sarj kutusu ise fazladan 20 saatlik bir pil ömrü sağlıyor. 2 renk seçeğine sahip olan FreeBuds 3, karbon siyahı ve seramik beyaz renklerleri ile piyasaya çıkış yapacak. Şuanlık fiyat konusunda resmi bir açıklama bulunmuyor.İlerleyen günlerde fiyat hakkında herhangi bir açıklama olduğu takdirde sizlerle paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 18:39
YORUM EKLE