Uğurcan Çakır Liverpool Yolunda

Corona virüs nedeniyle futbola verilen arada kulüplerin gelecek seneye ilişkin transfer çalışmaları da devam ediyor. İngiltere’den ise Türkiye’yi yakından ilgilendiren transfer iddiaları geliyor...

Uğurcan Çakır Liverpool Yolunda

Corona virüsü nedeniyle bu seneki transfer piyasasının diğer senelere göre daha sönük geçmesi beklenirken bazı takımlar eksik gördüğü noktalar için şimdiden çalışmalara başladılar. Bunların başında ise Liverpool geliyor. Bu sene açık ara farklı şampiyonluğa koşan İngiliz devinin teknik Direktörü Jürgen Klopp’un Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır konusunda oldukça istekli olduğu iddia ediliyor.

Ada basınında çıkan haberlere göre ligler biter bitmez Liverpool takımının Trabzonspor ile masaya oturacağı ve bu transferin yüzde 90 ihtimalle gerçekleşeceğini yazdılar.

Trabzonspor 30 Milyon Avro İstiyor

Ada basınında çıkan haberlere göre Trabzonspor yönetiminin kapıyı 30 milyon avrodan açacağı ifade ediliyor. Uğurcan2ın yaşının oldukça genç olması ve kalecilik yetenekleri göz önüne alındığında fiyatının oldukça cazip olduğunu yazan Ada basını Liverpool’un bu transferi bitirmesi halinde mevcut olacak 2 kalecisi ile 10 yıl boyunca kalesini emin ellere emanet edeceği yazılıyor. Liverpool bu sezon başında rekor bir bedelle transfer ettiği Alisson Becker’in sakat olduğu ve oynamadığı maçlarda büyük bir kaleci problemi yaşadığı görülmüştü.

Liverpool bu hamleyi yaparak kalesini dünya çapında 2 kaleciye emanet etmeyi planladığı ifade ediliyor. Alisson Becker’in 28 yaşında olması nedeniyle Liverpool yönetimi Uğurcan’ı aynı zamanda geleceğe önemli bir yatırım olarak da görüyor.

Sağlık News

YORUM EKLE