UEFA Lig Maçları İçin Açıklama Yaptı

DSÖ’nin lig maçlarının 18 ay ertelenmesi görüşü UEFA tarafından hiç düşünülmeden reddedildi. Red kararına ilişkin olarak neler söylendi, ligler ne zaman oynanacak işte tüm detaylarıyla haberimizde...

UEFA Lig Maçları İçin Açıklama Yaptı

Dünya Sağlık Örgütü Ligler için 2021’i İşaret Etti

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle lig maçları ertelenmişti. Yaz aylarında korona virüsün hız kesmesi ve normalleşme bekleniyordu. UEFA da bu gelişmelere güvenerek ligin Haziran-Temmuz gibi başlamasını umut ediyordu.

Ancak dün Dünya Sağlık Örgütü tarafından UEFA’ya görüş verildi. Maçların 18 ay süreyle ertelenmesi gerektiği ve liglerin 2021 sonunda başlaması tavsiye edildi. Korona virüste ikinci dalga beklentisi nedeniyle futbol maçları gibi milyonları bir araya getiren faaliyetler ertelenmek isteniyor. DSÖ’nün bu açıklaması futbolseverlerde de şok etkisi yaratmıştı.

UEFA Teklifi Reddetti

UEFA, DSÖ tarafından verilen tavsiye kararını hiç düşünmeden reddetti. Ertelenen organizasyonlar bir kez daha ertelenmeyecek ve sağlık koşulları ile ortam elverdiği takdirde maçlar yeniden oynanmaya başlanacaktır. Yarım kalan 2019-2020 sezonundaki maçların oynanması için hazırlıklar son hızla yapılmaya devam ediyor.

UEFA’nın düşündüğü senaryoda yerel ligler 31 Temmuz’a kadar maçlarını tamamlayacaktır. Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi ise yaz sonuna uygulanacaktır. Yarı final ve çeyrek final maçları tek maç usulü ile 11-12 Ağustos’ta yapılacaktır. Bu takvimin uygulanması fırsatı olursa yarım kalan sezonun en geç Ağustos ayında tamamlanması amaçlanıyor. Böylece 2020-2021 sezonu için de kaydırma olamayacak ve lig her zamanki gibi devam edebilecektir.

Sağlık News

YORUM EKLE