Türk Futbolu İçin Zor Dönem Başlıyor

Ölümcül corona virüsü nedeniyle liglerin durdurulması ile birlikte Türk futbol kulüplerini önümüzdeki dönemde çok zor zamanlar bekliyor...

Türk Futbolu İçin Zor Dönem Başlıyor

Türk futbolu son yıllarda mali açıdan en zor günlerini yaşıyordu. Başta 3 büyükler olmak üzere pek çok kulübümüz alt yapıya gerekli önemin verilmemesi ve yüksek futbolcu maaşları nedeniyle dibi görmüştü. Fakat en büyük ve yıkıcı darbe corona virüsünün ülkemizde görülmesi ile birlikte liglerin ertelenmesi ile geldi. Çünkü futbol kulüpleri için en büyük 3 gelir kaynağı olan maç yayını gelirleri, iç saha maçlarının hasılat gelirleri ve yasal iddia gelirlerinde bu dönemde mahrum kalındı. Zaten ödemelerde oldukça zorluk yaşayan takımlarımız gelirlerinin e kalmaması ile birlikte ne yapacaklarınım şaşırdılar.

Hatta Beşiktaş başlayacağı bağış kampanyası ile az da olsa nefes almayı ve birikmiş ödemeleri kapatmayı beklerken buda şimdilik rafa kalktı. Bu sebeple önümüzde ki dönem Türk futbolu adına en kritik ve sancılı dönem olacağı ön görülüyor.

Yabancı Futbolcular İndirime Yanaşmıyor

Ödeme noktasında tam anlamıyla tıkanma yaşanan Beşiktaş başta yabancı oyuncular olmak üzere takım ile bu konuda bir görüşme yaptı. Oyunculardan maaşlarında yüzde 50 oranında indirime gitmeleri ve ödemelerin 3 ay ertelenmesi talep edildi. Yerli oyuncular durumu daha makul yaklaşsa da hiçbir yabancı oyuncunun bu teklife onay vermediği iddia ediliyor. Ayrıca önümüzdeki günlerde Galatasaray ve Fenerbahçe cephesinden de oyunculardan maaş indirim ve ödemelerin ertelenmesi talebinde bulunulacağı konuşuluyor. Yabancı oyuncuların buna sıcak bakmaması ile birlikte önümüzdeki dönemde takımlarımızdan kopmaların olabileceği konşuluyor.

Sağlık News

YORUM EKLE