Şenol Güneş'ten EURO 2020 Hakkında Önemli Açıklamalar

Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, 0-0 ile sonuçlanan ve EURO 2020'yi garantilediğimiz İzlanda maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'ten EURO 2020 Hakkında Önemli Açıklamalar

Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, " Mart ayında dahil olduk bu yarışa, marttan bu zamana kadar 9 ay geçti, 9 doğurduk ama Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Mutluyuz, sevinçliyiz. Tekrar bu heyecanı yaşamamıza sebep olan herkese teşekkür ediyoruz. Biz her zaman birlikte iş yapmaktan yanayız" açıklamasında bulundu.

"AMACIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA İYİ SONUÇLAR ALMAK"

Şampiyonaya katıldıkları için çok mutlu olduklarını belirten Şenol Güneş, "Mart ayında dahil olduk bu yarışa, marttan bu zamana kadar 9 ay geçti, 9 doğurduk ama Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Mutluyuz, sevinçliyiz. Tekrar bu heyecanı yaşamamıza sebep olan herkese teşekkür ediyoruz. Biz her zaman birlikte iş yapmaktan yanayız" açıklamasında bulundu. Amacımız Avrupa Şampiyonasında da iyi sonuçlar almak.

Fakat yarından itibaren 9 doğurduğumuz o çocuğa sahip çıkmalı ve iyi bakmalıyız. Yeniden bu tarz organizasyonlara katılabiliriz onu düşünmeliyiz. Bu takım bizim takımımız. Bu grupta  oldukça önemli bir şans elde ettik, herkes bizi takip edip seviyor, sempatik bir takım olduk. Çok büyük bir mesafe kattetik."

"KAZANARAK ÇIKMAK DAHA GÜZEL OLURDU"

Kazanarak çıkmanın daha iyi olacağını fakat sonuç olarak istediklerini elde ettiklerini belirten Güneş, "Moldova’nın kazanması çok zor. Engin Fırat hoca orada. Belki iş görürler lakin oldukça zor gözüküyor. Hoca olarak 25 puana çıkıp buradan ayrılmak beni çok sevindirir. Son dakikada ki o pozisyonda golü yeseydik hayal kırıklığı olurdu ve o durum daha önem arz ediyordu. Aslında beraberlik beni sevindiriyor. Kazanarak çıkmak daha güzel olurdu lakin ama bu durumda önemli. Andorra maçında bazı oyuncularımız yorgun. Fakar orada yine bir galibiyet çıkaracağımızı düşünüyorum. Tabi ki grupta birinci olmak isteriz ama bir göz gezdirdiğimizde Ukrayna, Polonya birinci. İkinci olmak çok da sorun değil."

YORUM EKLE