Okan Buruktan Son dakika İrfan Can ve Galatasaray açıklaması

Başakşehir Kulübü Teknik Direktörü Okan Buruk, ÇAYKUR Rizespor maçı sonrasında, hakem hatalarına değindi. Galatasaray'ın istediği İrfan Can Kahveci ile ilgili flaş ifadeler kullandı.

Okan Buruktan Son dakika İrfan Can ve Galatasaray açıklaması

Okan Buruğun Açıklaması

“Bu maçta top oyunda kaç dakika kaldı buna da bakmak lazım. Türk futbolunun kanayan yarısı maalesef. Buna da müsaade eden Türk hakemleri... Hakemlerin bir türlü maçı yönetemiyorlar çünkü eğitim almıyorlar. Her aut atışı 1 dakika sürüyor yaklaşık. Burada Rizesporlu oyuncuları suçlamak istemiyorum.

Onları mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bir puanı hak ettiler. Biz galibiyeti hak etmedik. Özellikle 3. bölgedeki etkinliğimiz yetersiz. Burada bireysel özellikler geliyor. Edin Visca ve Chadli gibi önemli oyuncumuzun olmaması bu tür maçları çözmemizi engelliyor.

Kenar oyuncusu anlamında sıkıntı yaşıyoruz bunu bir kez daha gördük. Rakip de kendi sahasından çok fazla çıkmadı. Biz de düzelmek için bir şeyler yapacağız. Bunun için de transfer yapmamız gerekiyor. Özellikle hücum hattına transfer yapmamız gerekiyor. Savunmada da çok hata yaptık. Rakibin geleceği yoktu, az geliyordu, onda da penaltı yaptık. Onlara direnç verdik.

Ayrılıklar ve sakatlıklar işimizi zorlaştırıyor. Zaten geçen seneden yorgun bir takımız. 3 gün sonra Süper Kupa maçına çıkacağız. Çok maç oynuyoruz ara veremiyoruz. Süper Kupa maçını kazanarak moral bulmamız gerekiyor. Oyuncularımıza çok güveniyorum.
Lig ve Avrupa Kupası oynadık. Ne dinlendik, ne tatil yaptık. Takımımızda çok fazla yaşlı oyuncuya sahibiz. Bizim için dönüm maçları oldu. Moral bulup, güçleneceğimiz maçlar oldu.
Bunlardan birisi de Fenerbahçe maçıydı.

Oradaki hakemin yaptığı hatalar, bugün de yapılan hatalar. Tekrar o hakemlere maç veriliyor. Sivasspor maçı aynı şekilde... 2 maç üst üste kazanmışız. Belki 3'te 3 yapsak Kayseri'ye gidip farklı bir şey yapacağız.
Burada tabii ki baş sorumlu benim. Kırılma maçlarımız var. “

Sağlık News

YORUM EKLE