Mustafa Cengiz'den PDFK'ya Sert Tepki!

Galatasaray Spor kulübü başkanı Mustafa Cengiz Fenerbahçe derbisi öncesinde PFDK'ya sevk edilmesine tepki gösterdi.

Mustafa Cengiz'den PDFK'ya Sert Tepki!

Doğa Sigorta ile gerçeleştirilen sponsorluk anlaşmasında basın açıklamasında bulunan Mustafa Cengiz, Fenerbahçe derbisi öncesinde PFDK'ya sevk edilmesine tepki gösterdi. PFDK'ya sevk edilmesinin hemen ardından Florya'da topantı gerçekleştirdiklerini belirten Mustafa Cengiz şu ifadeleri kullandı:

''Toplantıya değerli hocamızda katılım sağladı ve oldukça güzel geçti. Sevk işlemini orada duydum. Neden sevk edildim? Ben de merak ettim açıkcası. Sevkin gerekçesine baktım ve edep bölümünün yer almadığını gördüm. Edebi sadece bir kişi için kullanmadım genel olarak kullandım. Sinirlendiğimiz ve tepkimiz şu. Camilara suç atmamak gerekiyor. ''Bunların fıtratında var'' bunlar oldukça ortamı gerginleştirecek sözler. Hangi camia olursa olsun saygısızlık yapmamakgerekir. Eğer siz herhangi bir camiaya  ''Bunların fıtratında var'' sözünü kullanırsan, o fıtrat sana gelir. Çünkü aynı gemide ve aynı kolonda mücadele ediyorsunuz. Her zaman aramızda sevgi ve saygı olması gerekiyor. Bunu ifade ederken sevk gerekçemin bundan dolayı olmadığını öğrendim. Cevap verirken ilk kanı kim ortaya akıttı dedim. Medyada ona çok korkunç resimlerimi lanse etmişler. 

Bunu sürekli dile getirmemek lazım. Hukuk, dava ve gerek şirketler gerek kurumlar arasında bir tartışma olduğunda çözüm için bir araya geldiğinizde '' ilk ihlali kim gerçekleştirdi, ilk kim söyledi'' denir. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Biz, Galatasaray yönetimi olaraktan durduk yere rakiplerimize bu tarz söylemlerde bulunmayız. Onlar bize bir şey söylerse gereken cevabı veririz. Gerekli refklesi camiamıza yakışır biçimde gösteririz. Benim ifade ettiğim şey bu..''

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:33
YORUM EKLE