Kayserİspor Yenilgisinin Ardından Ersun Yanal'dan Şampiyonluk Sözleri!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Süper Lig'in 10. haftasında kaybettikleri Kayserispor maçı sonrasında flaş şampiyonluk açıklaması yaptı.

Kayserİspor Yenilgisinin Ardından Ersun Yanal'dan Şampiyonluk Sözleri!

Karşılaşmanın sona ermesinden hemen sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  Ersun Yanal, deplasmanda kaybettiklerini, istatistiklerin, rakamların, birçok şeyde rakamsal olarak önde olduklarını lakin önemli olan sonucu almak olduğunu belirtti. Bugün ki yenilginin tek sorumlusu kendisi olduğunu ifade eden Yanal, şunları söyledi:

"İstatistiklerde tamamen üstün olduğumuz bir maçta skoru gerçi çevirmeliyiz. Bu zamana kadar ki iki deplasman maçından da galibiyet ile ayrıldık. Bu şekilde devam edersek ve bu şekilde oynarsak deplasmanlarda şampiyonluk yarışı konusunda büyük yaralar alırız. Her ne olursa olsun sezon bittiği zaman herkesi arkamızda göreceğiz. Bundan kimsenin bir endişesi olmasın. Taraftarlarımızın da bir endişesi korkusu olmasın.

Buradan açıkça ifade ediyorum sezon bittiği zaman arkamıza baktığımızda tüm takımlar arkamızda yer almış olacak. Ayrıca buradan da bu tarz işlerin kurgusunu gerçekleştiren rkadaşlara, özellikle yazarlara selam gönderiyorum. Fenerbahçe'yi bir kurgu gibi göstererek, nasıl şampiyon olacağını söyleyen arkadaşlara da selam gönderiyorum. Bugün oldukça güzel geçen bu maçı izleyerek tekrardan düşünsünler kararlarını."

DAHA İYİSİNİ YAPABİLECEK BİR TAKIM OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM

Bir gazetecinin hakem hakkında ki yorumunu merak etmesi üzerine Yanal, hakemleri eleştirmenin ve onlar hakkında yorumda bulunmanın kendi işini olmadığını söyledi. Kendisinin sorumlu olduğu konuların takım performansı ve oyunu olduğunu ifade eden Yanal, şunları söyledi:

"Ben takımımın oyun düzeninden, performansından ve benzeri bir çok şeyinden sorumluyum. Bugün takımımın bu kadar iyi bir performansı gol ile sonuçlandırmasını isterdim. Bundan daha iyisini yapabilecek bir takım olduğumuzu düşünüyorum. araftarlarımız, camiamız şunu çok iyi bilsin ve endişe etmesin lig bittiği zaman arkamıza döndüğümüz zaman  bütün herkesi  geçmiş olduğumuzu görebileceğimizi düşünüyorum. Bizim hakemlerle veya onların yaptıkları ile işimiz yok."

YORUM EKLE