James Rodriguez'e Galatasaray Önerildi!

Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde yeni transferleri için düzenlemiş olduğu imza töreni Kolombiya'da gündem oldu. Eski futbolcu Ivan Cordoba, dünya yıldızı James Rodriguerez'e Galatasaray'a gitmesini tavsiye etti.

James Rodriguez'e Galatasaray Önerildi!

Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde yeni transferleri için düzenlemiş olduğu imza töreni halen dünya sporunun gündeminde. Kolombiya'da ise adeta birinci gündem maddelerinden birisi. Falcao için yapılan bu nadir görülen töreniden çok fazla etkilenen Kolombiya Milli Takımı'nın eski yıldızları arasında yer alan Ivan Cordoba, uzun süreden beridir ismini duyamadığımız dünya yıldızı James Rodriguez'e Galatasaray'a gitmesini söyledi.

James'in uzun zamandan beridir ilgi kaybı yaşadığını ve bu yüzden kendini mental anlamda futbola tamamen veremediğini ifade eden Cordoba, '' Falcao'ya olan benzer bir ilgi James'i tekrardan kendisine getirecektir. Bence Falcao James'in Galatasaray'a transferi için yardımcı olmalı.'' yorumunda bulundu.

James Rodriguez Kimdir?

James David Rodríguez Rubio . 22 Temmuz 1991 dünyaya gelen ve orta sahada forma giyen Kolombiya asıllı furbolcudur. La Liga ekiplerinden Real Madrid ve Kolombiya millî takımın formasını terletmektedir. Futbola 4 yaşında Envigado takımı ile birlikte başlayan James, 2006 yılında profesyonel sözleşmeye imza attı. İlk resmi maçına 14 yaşında çıktı. Envigado ile 55 maça çıkıp 20 gol atmayı başaran başarılı orta saha oyuncusu takımına transfer oldu. Burada gösterdiği başarı ile 2010 yılında Portekiz devi Porto'ya $ 6.4 milyon karşılığında 4 seneliğine transfer olmuş ve serbest kalma maddesi 30 milyon olarak belirlenmiştir.

İlk sezonunda 2 ve 11 asist yapmıştır. Başarılı grafiği ile 3 sezonda Avrupa kulüplerinin ilginisini çekmiş Monaco'ya transfer olmuştur. Daha sonra Monaco'da gösterdiği performans ile büyük başarılara imza atarak dünyanın en iyi takımlarından birisi olan Real Madrid'e transfer olmuştur.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 02:33
YORUM EKLE