Galatasaray'ın Eski hocası Skibbe'den Flaş Açıklamalar!

2008-2009 yılları arasında Galatasaray'ın başında olan Alman teknik adam Michael Skibbe, o dönem hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın Eski hocası Skibbe'den Flaş Açıklamalar!

Bir zamanlar Galatasaray'ı çalıştıran Alman teknik adam Michael Skibbe, o dönem hakkında  Alman basınına flaş açıklamalarda bulundu. Teknik adamın sözlerinden dikkat çekenler bu şekilde;

"GALATASARAY'IN 11'İNDE BİR TÜRK BİLE BULUNMUYOR"

Türkiye'de zaman geçtikçe genç oyuncu keşfi yapılmamaya başlıyor. Eski çalıştırdığım takım Galatasaray, PSG maçında sadece  ilk 11'de  Türk oyuncu ile mücadele etti. Bu takım planlaması bakımından oldukça kötü bir şey. Bu takımın gelecek planının olmadığının belirtisidir. Genelde günü kurtarma peşindeler. Galatasaray'da ilk 11 içerisinde yer alan oyuncuların bir çoğu 30 yaş üstü oyuncular. 

"YÖNETİCİLERDE DİSİPLİN YOKTU"

Galatasaray'a hocalık yaptığım zaman disiplin konusunda büyük sorunlar mevcuttu. Bu o zaman oyuncularıma karşı söylediğim bir şey değil. Disiplin eksikliği yönetim kısmındaydı. Sürekli birbirinden farklı yabancı hocalarla çalışmaya çalışıyorlardı. Fakat kendileri disiplinsiz davranıyorlardı.

"BU OYUNCUYU BU MAÇTA VEYA HİÇ OYNATMA DİYORLARDI"

Yönetimden bazıları takım dizilişine bile karışıyordu. Bana kimse bir şeyler dikte etmedi kimi oynatıp oynatmayacağım zaten belliydi. Fakat ben her zaman kendi fikirlerime uydum ve ona göre hareket ettim. Bazen karşılıklı çatışma yaşadığımızda oluyordu. Bazen bu oyuncuyu bu maçta veya hiç oynatma, bu sözleşmesini yenilemedi bizi davalık etti diyorlardı. 

"DAVALIK OLDUK"

Eğer ki çalıştığınız kulüpte 3 aylık maaş gecikmesi olursa o kulübü dava etme hakkına sahipsiniz. Bu durum üzgünüm ki Türkiye'de çok sık oluyordu. Sakin ve düzenli bir şekilde çalışmanız çok zor oluyordu. Bunu kaç kez yaşadım. Eskişehirspor'a hocalık yaparken davalık olduk. 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 05:09
YORUM EKLE