Galatasaray’da Amatör Şubeleri Kapama! Son Dakika

Corona virüsünü yendikten sonra katıldığı programda önemli açıklamalarda bulunan Abdürrahim Albayrak Galatasaray’da amatör şubelerin bir süreliğine kapatılabileceğini ifade etti...

Galatasaray’da Amatör Şubeleri Kapama! Son Dakika

Corona virüsü başta futbol olmak üzere önümüzde ki süreçte spor kulüplerini oldukça zorlayacağa benziyor. Dünya genelinde yaşanması beklenen ekonomik kriz ve durgunluk ile birlikte birçok firmanın sponsorluktan çekilmeye başlaması ile birlikte amatör branşların önümüzde ki dönemde oldukça zor durumda kalacağı düşünülüyor. Çünkü ülkemizde birçok amatör branşın düzenli bir geliri olmayıp faaliyetlerini sponsor ile devam ettirebiliyorlar.

Bu süreçte sponsor gelirinin çok büyük bir bölümünü kaybedecek takımların faaliyetlerini devam ettirebilmeleri oldukça zor görünüyor. Bu anlamda ilk net açıklama Galatasaray kulübünden geldi.

Kulübün Geleceği İçin Amatör Şubeleri Kapatmak Şart

Galatasaray kulübünün en sevilen yöneticilerinden olan ve Corona virüsü nedeniyle 2 hafta eşi ile birlikte tedavi gören Abdürrahim Albayrak katıldığı bir televizyon programında amatör şubelerle ilgili son derece önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde sponsorlardan ardı ardına iptal telefonları aldıklarını ifade etti.

Bu süreçte kulübün ayakta kalabilmesi için futbola odaklanması gerektiğini ifade eden Albayrak aksi taktirde sadece Galatasaray’ı değil tüm kulüpleri zor günlerin beklediğini ifade etti. Bu süreçte amatör branşlara ara vermenin en doğru seçenek olacağını ifade ettiği görüldü. 3 büyüklerin amatör şube giderlerinin toplam bütçeye büyük bir yük oluşturduğu ve bu ortamda bunun karşılanmasının mümkün olmadığını açıkladı. Galatasaray kulübünün böyle bir adım atıp atmayacağı ise merak ediliyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2020, 11:39
YORUM EKLE