Galatasaray’a 7 Milyon Avroluk Piyango Vurdu

Corona virüsü sürecinde ekonomik olarak zor durumda olan kulüplerden biri olan Galatasaray’a 7 milyon avro değerinde piyango vurması büyük sevinç yarattı...

Galatasaray’a 7 Milyon Avroluk Piyango Vurdu

Galatasaray’a vuran piyango ise bildiğimiz şans oyunları piyangosu değil sadece geçmiş yıllarda yapılan anlaşmalardan geliyor. Galatasaray geçmiş yıllarda formasını giyen 2 Brezilyalı oyuncusu sayesinde 7 milyon Avro tutarında bir geliri kasasına koyuyor.

Galatasaray 2016 yılında 6,5 milyon Avro bedelle Brezilyalı kanat oyuncusu Alex Telles’i Porto’ya satmıştı. Galatasaray o dönemde yaptığı anlaşmada oyuncunun 6,05 milyon Avro bedel üstünde satılması durumunda bonservis bedelinin yüzde 10’ua sahip olacaktı.  Porto kulübü Alex Telles’i PSG’ye satma konusunda 45 milyon Avro bedelle anlaştı. Bu göre Galatasaray’ın kasasına bu transferden 3 milyon 850 bin avro bir para giriyor.

Al Nassr Maicon’un Bonservisini Alıyor

Galatasaray’da 1,5 sene forma giyen defans oyuncusu Maicon daha sonra 1,5 yıllığına Al Nassr takımına kiralanmıştı. Burada oldukça iyi bir performans sergileyen ve takımın vaz geçilmez oyuncuları arasında giren Maicon’un bonservisi Al Nassr tarafından alınıyor.

Yapılan anlaşmaya göre Al Nassr takımının 3 milyon Avro ödemesi gerekiyor. Böylece bu iki oyuncudan Galatasaray’ın kasasına girecek 7 milyon Avroya yakın bedel Galatasaray’a rahat bir nefes aldıracağa benziyor. Özellikle gelirlerin oldukça azaldığı bu dönemde bu paranın transferde kullanılması ve genç oyunculara yatırım yapılması planlanıyor.

Sağlık News

YORUM EKLE