Futbolda Seyircisiz Dönem Başlıyor

Corona virüsünün tüm dünya genelinde yayılması ile birlikte tüm spor müsabakaları durdurulurken gelecek dönem içinde yapılan açıklamalar moral bozdu...

Futbolda Seyircisiz Dönem Başlıyor

Ölümcül corona virüsünün pandemi haline gelmesi ve dünyayı etkilemesi sonucunda dünya genelinde başta futbol ve basketbol olmak tüm spor müsabakaları süresiz durdurulmuştu.  Fakat süreç uzadıkça spor kulüplerinin oldukça zor anlar yaşadığı görülüyor. Birçok kulüp oyuncularına tekrar maçlar başlayacağına dek ödeme yapamayacağını açıkladılar.

Oyunculardan İndirim Talebi

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde ki futbol kulüpleri de oyuncularının yıllık maaşlarından indirime gitmek için anlaştılar. Bu anlamda kulüplerin genel isteği oyuncuların yıllık maaşlarında yüzde 30 oranında kesinti yapmak olduğu ifade ediliyor. Bu doğrultuda kulüplerin oyunculara FİFA ve UEFA resti çektikleri görülüyor. Bu doğrultuda Beşiktaş oyuncuları ile görüşürken Galatasaray sırasıyla oyuncularla yüzde 30 oranında indirime gitme konusunda anlaşmaya başladığı görüldü. Fakat futbol dünyasında en korkulan düşünce ise bu sürecin daha da uzayabilme ihtimali oluyor.

18 Ay Boyunca Maçlar Seyircisiz Oynanabilir

Futbol camiasını oldukça korkutan açıklama ise Almanya’dan geldi. Corona salgını ile mücadelede en başarılı ülkelerden biri olan Almanya Mayıs ayı ile birlikte birinci ve ikinci ligi tekrar başlatmayı planlıyor. Fakat maçların bu süreçte seyircisiz bir şekilde oynanacağı açıklandı. Ayrıca uzmanlar corona virüsü sürecinde maçların risk olmadan seyircili bir şekilde oynanabilmesi için 18 ayın geçmesi gerektiğini açıkladılar.

Sağlık News

YORUM EKLE