Futbol Camiasında Fatih Terim Şoku

Dün akşam Galatasaray’ın efsanevi teknik direktörü Fatih Terim’in Corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıklaması büyük şok etkisi yarattığı görülüyor.

Futbol Camiasında Fatih Terim Şoku

Ne Yazık ki ölümcül Corona virüsü toplumun tüm kesimlerini derinden etkilemeye devam ediyor. Galatasaray ve Türk futbol camiası son 2 gündür aldığı haberlerle büyük bir üzüntü yaşıyor. Önce ki gün Galatasaray ikinci başkanı ve kulübün en sevilen simalarından olan Abdürrahim Albayrak ve eşinin Corona virüsü testleri pozitif çıkmış ve hastanede tedavi altına alınmışlardı. Dün gece ise herkesi şoke eden bir gelişme daha yaşandı. Galatasaray ve Türk futbolunun yaşayan efsane teknik direktörü Fatih Terim’de Corona virüsüne bağlı Covit-19 hastalığına yakalandığını açıkladı. Fatih Terim moralinin oldukça yüksek olduğunu ve kendini Türk hekimlerine emanet ettiğini ifade ederken sosyal medyada hem Galatasaray hem de diğer takım taraftarlarından binlerce destek mesajı aldığı görüldü.

Türkiye Futbol Federasyonu İstifaya Davet Ediliyor

Türk futbol camiasından görülen Corona virüs vakaları sonrasında birçok kulübün uyarılarına rağmen ligleri tatil etmeyerek bir hafta seyircisiz oynatan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yetkilileri ise istifaya davet edildi. Fatih Terim’in seyircisiz oynanan Beşiktaş maçı öncesinde insan sağlığını ifade eden konuşmaları hatırlatarak bu kritik süreçte insan sağlığını hiçe sayan zihniyetinin Türk futbolunu yönetemeyeceği ifade edilerek özellikle sosyal medyada istifa ile ilgili olarak büyük bir kampanya başlatılıyor. Futbol Federasyonundan hiçbir yetkilinin son yaşanan olaylarla ilgili olarak  bir açıklama yapmış değil.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 23:47
YORUM EKLE