Fenerbahçe’nin Kurtuluş Planı Vedat Muriq

Corona virüs salgının ile birlikte liglere ara verilmesi ile oldukça zor günler geçiren Fenerbahçe takımında gelecek senenin transfer bütçesi Vedat Muriq’i satarak oluşturulacak.

Fenerbahçe’nin Kurtuluş Planı Vedat Muriq

Fenerbahçe yönetimi mutlak şampiyonluk parolası ile girdiği ve ligin ilk bölümünde oldukça iyi sonuçlar aldığı sezonun devamında ardı ardına aldığı kötü sonuçlarla lige havlu atmıştı. Corona virüs nedeniyle liglerin bitmesine 8 hafta kala liglere ara verilmesi ve yayıncı kuruluşun ödemeleri durdurması ile tüm kulüpler büyük bir sıkıntı yaşamıştı.

Fenerbahçe yönetimi bu anlamda radikal kararlar almaya hazırlanıyor. Gelecek seneden itibaren maaş bütçesinin yüzde 30 oranında aşağı çekmek isteyen Fenerbahçe rotasını genç ve gelecek vadeden isimlere yönetti. Bu anlamda gelecek senenin genç, dinamik ve potansiyeli yüksek kadrosunu kurabilmek için Vedat Muriq’in satılması planlanıyor.

İngiliz Devi Tottenham Çok İstekli

Corona virüs nedeniyle futbol piyasasında bonservis bedellerinin düşmesi beklenirken Fenerbahçe yönetimi Vedat için belirlediği 25 milyon Avro bedelden aşağıya oyuncuyu kesinlikle bırakmak istemiyor. Şuan itibari ile oyuncunun 2 ciddi talibi bulunuyor. Bunlardan biri İtalya Lazio takımı olurken diğer ise Jose Morinho yönetiminde ki Tottenham takımı olduğu konuşuluyor.

Lazio takımını teklifinin 15 milyon avro civarında olduğu ifade edilirken Tottenham takımının Vedat Muriq konusunda oldukça ısrarlı olduğu ve 20 milyon Avro bedele kadar çıkabileceği yorumları yapılıyor. Vedat’ın ilk tercihi ise Şampiyonlar liginde mücadele edeceği için Lazio olacağı belirtiliyor.

Sağlık News

YORUM EKLE