Fenerbahçe’de Nenad Bjelica’da Sona Doğru

Corona virüs nedeniyle liglere verilen arada teknik direktör sorunun çözmek isteyen Fenerbahçe’de Hırvat teknik adam Nenad Bjelica’da sona doğru yaklaşıldı. İşte tüm detaylar haberimizde...

Fenerbahçe’de Nenad Bjelica’da Sona Doğru

Ersun Yanal’ın görevi bırakmasının ardından uzun bir süre takımın başında yardımcı antrenörlerin bulunduğu Fenerbahçe futbol takımında belirsizlik nihayet son buluyor. Fenerbahçe yönetimi lige mutlak şampiyonluk parolası ile başlamış ve ligin ilk bölümünde şampiyonluk için en iddialı takımların başında gösterilmişti.

Fakat daha sonra ardı ardına puanlar kaybeden Fenerbahçe Ersun Yanal’ın da istifası sonrasında adeta dibi görmüştü. Corona virüsü nedeniyle liglere ara verilmesi bu anlamda en iyi Fenerbahçe’ye yaramış görünüyor. Fenerbahçe yönetimi uzun zamandır aradığı teknik Direktörü sonunda bulmuş görünüyor.

Dinamo Zagreb’te Harikalar Yarattı

Fenerbahçe’nin büyük oranda anlaştığı Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ülkesinin takımı Dinamo Zagreb’de âdete harikalar yarattı. Takımına oldukça hücuma dayalı bir futbol oynatan genç teknik direktör lig şampiyonluklarına adeta ambargo koyarken Hırvat temsilcisi son 3 yılda Avrupa kupalarında oldukça büyük başarılara imza attı. Bu sene Şampiyonlar liginde gruplara kalan Dinamo Zagreb gruptan çıkma fırsatını Shaktar takımından uzatma dakikalarında yediği 2 trajik golle kaybetmişti.

Başarılı teknik adamın en önemli özellikleri arasında hücuma dayalı futbola büyük önem vermesi ve genç yetenekleri takıma kazandırması olarak görülüyor. Fenerbahçe yönetiminin 1 hafta içerisinde bu transfere netlik kazandırması ve ligin kalanında yeni hocası ile sahalarda olması bekleniyor.

Sağlık News

YORUM EKLE