Eskrimde İlayda İle Doğuya Bir Şampiyonluk Daha Geldi

Eskrim sporuyla parlayan Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İlayda Bengisu Güler ile bir şampiyonluk daha kazandı. Katıldığı bir çok müsabakada madalya sahibi olan milli sporcu U14 Açık Eskrim Turnuvası'nda bir başarıya daha imza attı.

Eskrimde İlayda İle Doğuya Bir Şampiyonluk Daha Geldi

Adıyamanlı Milli Sporcu İlayda Bengisu Güler, 7-8 Kasım tarihlerinde düzenlenmiş olan katıldığı U14 Açık Flöre turnuvasında şampiyon oldu. Kazandığı altın madalya ile hem kendisinin hem de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun bronz, gümüş ve altın madalyalarına yenisini ekleyen İlayda Adıyaman'ın gururu olarak kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Gölbaşı'nda Flörecilerin Zaferi

Geçtiğimiz hafta sonu olan 7-8 Kasım tarihlerinde U14 Flöre Açık Turnuva düzenlendi. Turnuvada Adıyaman ilinin Gölbaşı ilçesi , Türkiye'nin 7 ilinden 14 yaş altı kız ve erkek flörecilere ev sahipliği yaptı.
Turnuvaya Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Mersin'den sporcular katıldı. Gölbaşı Kapalı Spor Salonu'nda yapılan iki gün süren turnuva Kovid-19 tedbirleri dikkate alınarak gerçekleştirildi. Renkli görüntülerle geçen mücadeleler sonucunda kızlarda Adıyaman ilinden Milli Sporcu ‘İlayda Bengisu Güler' ve erkeklerde Ankara ilinden ‘Erin Yalçın' altın madalya almaya hak kazandı.

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber, Adıyaman İlçe Spor Müdür V. Metehan Adıgüzel, Gölbaşı İlçe Spor Müdürlüğü Tesis Amiri Mesut Güleç, ve Müsabaka Gözlemcisi Fatih Güneş turnuvada dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

7-8 Kasım U14 flöre açık turnuva genel madalya sonuçları aşağıdaki gibidir:

U14 Kızlar Flöre

- İlayda Bengisu Güler (Gölbaşı Anadolu Lisesi SK)
- Ece Gizem Huriel (Atak SK)
- Şevval Zeynep Gölcü (Gölbaşı Anadolu Lisesi SK)
- Elif Yalçın (Mersin Eskrim SK)

U14 Eekekler Flöre

- Erin Yalçın (Çankaya Eskrim SK)
- Berke Akkın (İzmir ferdi)
- Engin Deniz Yılmaz (Mersin Eskrim SK)
- Deniz Yılmaz (Mersin Eskrim SK)

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 15:02
YORUM EKLE