Dünya Liglerinde Hareketlilik Başlıyor

Corona virüsü nedeniyle dünyanın neredeyse tüm liglerine ara verilirken birçok ülke liglere devam edileceğini açıklanması futbol severleri heyecanlandırdı...

Dünya Liglerinde Hareketlilik Başlıyor

Avrupa’nda liglerin devamı konusunda ilk adım Almanya’dan geldi. Birçok takımın maddi anlamda oldukça zor durumda olduğu Almanya’da liglere seyircisiz olarak Mayıs ayından devam edilmesi planlanıyor. Bu anlamda Almanya Bundesliga ve 2. Lig mayıs ayı ile birlikte tekrar oynanmaya başlayacak. Bu kararın verilmesinde Almanya’da corona virüs salgının kontrol altına alınması ve etkisinin azalmaya başlamasının büyük bir etkisi bulunuyor. Almanya Futbol Federasyonu bu yönde karar alsa da Nisan sonunda yapılacak değerlendim sonucunda kesin kararın verileceği ifade ediliyor.

İngiltere’de Devam Dedi

Almanya’da liglere devam edileceğinin açıklanmasının ardından bu konuda ne yapacağı en büyük merak edilen liglerin başında gelen İngiltere Premier lig yönetimi de sezonun tamamlanacağını ve önümüzdeki dönemde takvimin açıklanacağı bilgisini verdi. Ayrıca İtalya’da takımlar oyuncularına ülkeye geri dönünü çağrısı yaptığı belirtiliyor. 14 günlük karantina süresini göz önüne alan takımlar Mayıs ayının ilk haftasında antrenmanlara başlamayı ve Mayıs sonu ile birlikte liglere seyircisiz bir şekilde devam etmeyi planlanıyor. Ülkemiz içinde aynı senaryolar konuşuluyor.

Fakat bu noktada uzmanlar uyarıyor. Maçlar seyircisiz bile oynansa futbolcu, teknik ekip ve görevli kişilerle birlikte 200’ye yakın kişinin maç anı stadyumda olacağını ve nu durumun risk oluşturmaya devam edeceğini belirtiyor. Virüsün seyri ve ilaç çalışmalarında ki olumlu gelişmeler neticesinde görünen o ki bir ay içerisinde futbolseverleri futbol özlemi son bulaiblir.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 16:03
YORUM EKLE