Beşiktaş’ta Dorukhan Bilmecesi Devam Ediyor

Liglerin ertelenmesi ile birlikte maddi sıkıntı yaşayan kulüpler içerisinde bu olumsuz durum en çok Beşiktaş takımını etkilediği görülüyor...

Beşiktaş’ta Dorukhan Bilmecesi Devam Ediyor

Ahmet Nur Çebi yönetimi göreve geldikten sonra Beşiktaş’ı düzlüğe çıkarmak adına yoğun bir mesai harcasa da corona virüsü sonrasında yönetimin eli kolu tamamen bağlı hale geldi. Birçok geliri ipotekli olan Beşiktaş takımının gelir kalemleri naklen yayın ücretleri ve maç hasılatları olarak kalmıştı. Liglerin tatil edilmesi ile ilk olarak maç hasılatlarından mahrum kalan yönetim maçların yayınlayıcısı Bein Sports’un ligler tekrar başlayana dek ödeme yapmayacağını açıklaması ile tamamen gelirsiz kaldı.

Bu süreçte futbolcularla yaptığı maaş indirimi görüşmelerinden de istenilen yanıtı alamayan yönetim oyunculara 4 ay ödeme yapılmayacağını ve aynı zamanda maaşlarından kesinti kabul etmeyen oyuncuların UEFA ve FİFA’ya başvurabileceklerini açıklamıştı. Bugün ise ortaya atılan bir iddia Beşiktaş cephesinin hayli canını sıktı.

Dorukhan Toköz Sözleşmesini Feshetti İddiası

Dün sabah saatlerinde Beşiktaş’ın sakatlanmadan önce en etkili isimlerinden biri olan ve milli takıma kadar yükselen genç ve yetenekli orta saha oyuncusu Dorukhan Toköz’ün alacaklarına karşılık sözleşmesini tek taraflı feshettiği iddia edilmişti. Bu iddia uzun bir süre sosyal medyada gündem oldu. Öğlen saatlerinde ise Beşiktaş yönetimi iddiaları yalanlayarak futbolcunun hala kendilerini sözleşmesi oyuncuları olduğunu açıkladı.

Fakat Dorukhan’ın herhangi bir mecradan iddiaları yalanlamaması spor camiasının oldukça dikkatini çekiyor. Dorukhan’ın aldığı 350 bin avro yıllık ücretini oldukça az bulduğu ve önümüzde ki dönemde sıcak gelişmelerin yalanabileceği kulislerde konuşuluyor.

Sağlık News

YORUM EKLE