Beşiktaş Ligleri Seyircisiz Oynanacak

Corona virüsü ile liglere verilen ara ile birlikte liglerin başladığında lige fırtına gibi girmek isteyen Beşiktaş takımı önümüzdeki hafta başında antrenmanlara başlanacağı açıklandı...

Beşiktaş Ligleri Seyircisiz Oynanacak

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de liglerin seyircisiz olarak ve hızlandırılmış bir takvimden bitirilmesi fikri ağır basıyor. Daha remi bir açıklama yapılmasa da ülkemizde corona virüs önlemlerinin etkisini göstermeye başladığı ve liglerin mayıs sonu ya da haziran ayından başlayarak 1 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Bu sebeple Beşiktaş Teknik ekibi birçok takımdan önce harekete geçerek önümüzde ki hafta başında antrenmanlara başlama kararı alındı. Bu antrenmanlarda oyuncuların fiziksel olduğu kadar zihinsel olarak da futbola tekrar alışmaları ve lige son derece hazır bir şekilde başlanması hedefleniyor.

Antrenmanlarda Tesis Personeli Olmayacak

Beşiktaş yönetimi aldığı kararı oyunculara tebliğ etmeye başladı. Buna göre Beşiktaş Nevzat Demir tesislerinde yapılacak antrenmanlara sadece futbolcular ve teknik ekip katılacak. Tesis personellerinden bu süre zarfında tesislerde bulunmayacağı bilgisi alındı. Ayrıca oyunculara sık aralıklarla test yapılacağı ve güvenliğin en üst seviyede alınacağı bilgisi paylaşıldı.

Sergen Yalçın ve ekibinin diğer takımlardan önce böyle bir hamle yapmasının altında yatan temel neden ise kalan bölüme oldukça formda girmek oluyor. Hatta teknik ekip bu süreçte takımların ok fazla puan kaybedeceğini ve yapılacak 8’de 8 seri ile şampiyon olunabileceğini bile düşündükleri ifade ediliyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 17:39
YORUM EKLE