Ali Koç’tan Tarihi Kararlar! Fenerbahçe Son Dakika

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç corona virüsü nedeniyle zaten var olan krizin daha da derinleşmesini önlemek amacıyla bir dizi tedbiri hayata geçirme kararı aldı...

Ali Koç’tan Tarihi Kararlar! Fenerbahçe Son Dakika

Corona virüsünün en çok etkilediği sektörlerin başında futbol endüstrisi geliyor. Liglere ara verilmesi ile yayın gelirleri kesilen kulüplere bir darbede sponsorlardan geldi. Dünya genelinde birçok şirket ya sponsorluktan çekilme isteğini iletti ya da vereceği desteği azaltacağını açıkladı.

Fakat bu durumun ülkemizde ki etkisi çok daha fazla olacağı tahmin ediliyor. Çünkü corona virüsten öncede ülkemizde başta 4 büyükler olmak üzere takımlarımızın borç yükü çok fazlaydı. Şimdi ise gelirleri tamamen kesilen kulüplerimiz geleceklerini kurtarma adına çare arıyorlar. Bu doğrultuda ilk ve en radikal hamlelerden birisi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından geliyor.

Sözleşmelerde Devrim Gibi Kararlar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç göreve gelir gelmez prim uygulamasına son vermişti. Şimdi ise alınan kararların şok daha kapsamlı ve büyük boyutlu olacağı ifade ediliyor. Ali Kaç tarafından yakın zamanda uygulamaya konulacak yeni sisteme göre artık Fenerbahçe’de kontratlar sadece garanti ücret üzerinden olacak. Geçmiş dönemde sözleşmelerde bulunan ek ödeme ve bonus gibi maddelerin takıma büyük yük getirdiği belirtiliyor. Bu sayede yönetimin maaş bütçesinde yüzde 15 oranında bir tasarruf sağlamayı planladığı ifade ediliyor.

Ayrıca Fenerbahçe’de artık yüksek maaşlı oyuncularda tarih olacak. Transferde ilk hedef uygun ücretli, genç ve gelecek vadeden oyuncular olması planlanıyor. Bu anlamda gelecek yıllar içerisinde her sene oyuncu sayarak 25-30 milyon avro gelir sağlanması amaçlanıyor.

Sağlık News

YORUM EKLE