Zonguldak Valisinden Sağlıkçılara Özür Geldi

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Zonguldak’ta corona virüs vaka sayısını artışı ile ilgili yaptığı basın açıklamasında sağlıkçılarla ilgili sarf ettiği sözler büyük tepki toplamıştı...

Zonguldak Valisinden Sağlıkçılara Özür Geldi

Birkaç gün önce Zonguldak Valisi Bektaş Erdoğan Zonguldak’ta ki corona virüsü gelişmeleri ile ilgili olarak basın açıklaması yapmıştı. Burada ilindeki vaka sayısının ve ölüm oranını çok yüksek olması ile ilgili olarak sağlıkçıların bundan payının oldukça yüksek olduğunu ifade eden açıklamalarda bulunmuştu. Zonguldak’ta 130’dan fazla sağlıkçının corona virüs testinin pozitif çıktığını ve bunun ana nedeni olarak kendi aralarında ki sosyal ilişkilerde dikkatli olmalarını gösterdi. Devlet olarak hiçbir ücret almadan onların barınma ve beslenme gibi birçok ihtiyaçlarını karşılamalarına rağmen sağlıkçıların yeteri kadar dikkatli davranmadığını ifade etmişti.

Yoğun Tepkiler Beraberinde Özür Getirdi.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın konuşmaları sosyal medyada yayılınca kısa sürece oldukça yoğun tepkiler yaşandı. Halkımızın birçoğu sağlıkçılarımızın kahraman bir şekilde corona virüsü ile en önde savaştığını ve yapılan bu yorumların onları çok üzdüğü ifade edildi. Sağlıkçıların canlarını hiçe saymalarına rağmen sanki Zonguldak’ta ki salgın artışının sebebi gibi gösterilmesi toplumun her kesiminden büyük eleştiri aldı. Yaşanan yoğun tepkiler üzerine Zonguldak valisi sağlık çalışanlarından özür dilediğini açıkladı.

Vali açıklamasında kasıt olmamakla birlikte yaptığı açıklamaların yanlış anlaşılmaya imkan verdiğin ifade ederek bu zorlu süreçte sağlık çalışanlarının üzülmesine neden olduysa kendilerinden açık yüreklilikle özür dilediğini ifade ettiği görüldü.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 18:08
YORUM EKLE