Türkiye Dünyaya Yardım Ediyor

Başta Avrupa ve ABD olmak üzere dünyanın birçok ülkesi corona virüsü ile mücadele ederken bu süreçte Türkiye’nin yardımsever tavrı dünya genelinde büyük taktir topladı...

Türkiye Dünyaya Yardım Ediyor

Ülkemiz ne kadar büyük ve asaletli bir ülke olduğunu corona virüs ile dünyanın mücadele ettiği şu günlerde bir kez daha ortaya koydu. Çok değil bundan 6 ay önce başta terörle mücadele olmak üzere birçok konuda yalnız bırakılan Türkiye bu süreçte dünyaya yaptığı tıbbı malzeme yardımı ile adete dünyaya ders veriyor.

Şuana kadar onlarca ülkeye tıbbı malzeme yardımı yapan ülkemiz tarihinden gelen yardım sever kültürü bir kez daha ortaya koydu. Bu süreçte siyasi hesaplaşmaları bir kenara bırakan ülkemiz yaptığı yardımlarla birçok ülkenin çok acil tıbbı malzeme, maske ve önlük ihtiyacını karşılamış oldu. Sosyal medyada birçok yabancı Türkiye’nin bu tavrını alkışlarken ülkemize geçmişte haksızlık yapıldığını ifade eden açıklamalarda bulundular.

İngiltere Rahat Nefes Aldı

Yaklaşık 3 gündür İngiltere’nin gözü kulağı Türkiye’den gelecek olan 84 tonluk koruyucu ekipman ve 400 bin adet koruyucu önlüğe çevrilmişti. Çünkü ülkede özellikle koruyucu önlükler neredeyse bitme noktasına gelmiş ve sağlık çalışanların yağmurluklar ve çöp poşetlerini önlük yaparak sağlık hizmeti sunmaya çalıştıkları görüntüler basına yansımıştı. Sonunda ülkemizin yolladığı 84 tonluk koruyucu ekipman ve 400 bin adet koruyucu önlük İngiltere’ye ulaştı ve sağlık çalışanları şimdilik derin bir nefes aldılar.

Corona süreci sonunda diğer ülkelerin siyasi anlamda ülkemize olan yaklaşımlarında bir farklılık olup olmayacağı ise şimdiden büyük merak uyandırıyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020, 17:25
YORUM EKLE