Temel Karamollaoğlu'ndan Seçim Tahmini!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu önemli açıklamalarda bulunarak seçim hakkında tahmin yürüttü. Detaylar haberimizde...

Temel Karamollaoğlu'ndan Seçim Tahmini!

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin oldukça olumlu ve verimli geçtiğini vurgulayarak, ''Sayın Cumhurbaşkanı'na korkularımı ve endişelerimi söylemeyi, Türkiye'nin içerisinde yer aldığı şartlarda karşı karşıya kalmış olduğu sorunları en az benim ağzımdan dinlemiş olmasını hep istedim. Kendisi de bazı görüşlerini söyledi konuşma esnasında. Ülkemiz bugün çok büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Bunların çözülebilmesi için tek bir yol mevcuttur, oda diyalog ve müzakeredir'' dedi.

'HERKESLE İŞBİRLİĞİ YAPABİLİRİZ'

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işbirliği yapalım iddiaları hakkında soru sorulması üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanı bizim konuşmamız sona erdikten sonra ve ben ayrılmadan böyle bir kelimeyi dile getirdi. Bu oldukça garibime gitti. Çünkü geçmişte siyaset yaptık; fakat şuanda böyle bir konunun uygun olmayacağını belirttim. Zaman içerisinde bunlar tartışılır ve bir karara bağlanır. Biz herkesle işbirliği yapabiliriz.'' dedi.

2 YILDAN ÖNCE BİR SEÇİM OLMAZ

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, erken  seçim hakkında soru sorulmasının ardından, '' Ben şimdi seçime gidiyorum'' denilmesinin çok uzak bir ihtimal olduğunu düşünüyorum; lakin bu yolda bir adım atar ve bunun sonucunu hisseder, toplumda da böyle bir his gerçekleşir ise o zaman seçim yapabilir. Ben bunun için en az 2 yılın gerektiğini düşünüyorum. Yani bana göre 2 yıl boyunca herhangi bir seçim olmaz.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:26
YORUM EKLE