Süleyman Soylu Siyanür Olayları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan ve Türkiye sınırı arasındaki kısımda bekleyen DEAŞ'lı terörist hakkında açıklamada bulundu.

Süleyman Soylu Siyanür Olayları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi Toplantısı' nın sona ermesinin ardından basın mensuplarının gündem hakkında sorduğu sorulara cevap verdi. Bakan Soylu, öldürülen DEAŞ lideri Ebu Bekir el Bağdadi'ye çok yakın olan bir DEAŞ'lının tutuklanması ve Türkiye - Yunanistan sınırı arasında bir kaç gündür bekleyen ABD asıllı DEAŞ'lı teröristin iadesi hakkında, " Şu kadarını söylebilirim, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da da önemkli bombalı saldırıları yapan bir isimden bahsedebilirim. Sorgulama devam etmekte. Bugün de Yunanistan  ve bizim sınırımız arasında kalan bir DEAŞ mensubu Amerikalı uçakla İstanbul’dan Amerika’ya sınır dışı edildi." dedi. 

SİYANÜRLÜ İNTİHARLAR

Bakan Soylu, son zamanlarda oldukça sık karşılaşır olduğumuz siyanürlü intiharlar hakkında, "Karşı karşıya  kaldığımız ve kalacağımız olaylar hakkında kurumlarımız gerekli redbirleri ve adımları gerçekleştirmektedir. Bugünkü vaka gerçekleşmeden önce görevli arkadaşlar böyle bir değerlendirme de bulunmuşlardı. Bütün birimler bu konu hakkında çalışıyor. Ayın 19'unda kurumlar bir araya gelerek gerekli tedbirleri alacaklar ve ona göre bir çalışma gerçekleştireceğiz" dedi.

'TABİ Kİ İNCELENECEK'

Bakan Gül, siyanür satışı yapanlar hakkında herhangi bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı hakkında soru sorulması üzerine, "Bu tür insanlara zarar veren şeyler üzerine Türk Ceza Kanunu’nda suç olarak düzenlenen hükümler var. Bu konular hakkında yetkili merciler savcılıklardır." dedi.

YORUM EKLE