Siyasi Liderler Anıtkabir Özel Töreni

Siyasi Partiler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için gerekli önlemler alınarak Anıtkabir özel töreni yapıldı. Basın mensuplarının soruları yanıtlayarak...

Siyasi Liderler Anıtkabir Özel Töreni

Ülkemizde korona virüsle mücadele devam ettiği için bu sene 23 Nisan etkinlikleri planlanamadı. Tüm yurtta coşkuyla kutlanamasa da temsili olarak törenler yapıldı. TBMM’nin kuruluşunun 100. Yılı için devlet erkanı Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette siyasi parti liderleri ile bazı milletvekilleri yer aldı. Sınırlı sayıda kişinin katılımı sağlanarak sosyal mesafe korundu. Ayrıca maske takılarak önlem alındı.

Anıtkabir’deki anma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmadı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve bazı milletvekilleri katılım sağladı. Muhalefet liderleri de Anıtkabir’deydi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli törenlerde yer aldı. İYİ Parti lideri Akşener de Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

TBMM'nin kuruluşunun 100. yılında,  ilk ziyaret Anıtkabir’e yapıldı. Buradaki anma töreninden sonra Ulus'taki 1. Mecliste tören yapıldı.

Bakan Selçuk da Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm çocukların yerine Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Selçuk ve beraberindeki heyet Atanın huzuruna kırmızı karanfiller bıraktı, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını okudu. Anıtkabir özel defterinin imzalanması ile tören sona erdi. Tüm tören sırasında sosyal mesafe korundu ve maskeler kullanıldı.

Okullarda, stadyumlarda kutlama yapamayan çocukların şiirlerini okuduğu videolar da TV’de yayınlandı. Her çocuk bu bayramı evinde ailesi ile kutladı.

Sağlık News

YORUM EKLE