Siyasette 23 Nisan Hazırlığı

Corona virüs nedeniyle zor günler yaşayan ülkemizde 23 Nisan kutlamaları için siyasilerden farklı fikir ve öneriler gelmeye devam ediyor...

Siyasette 23 Nisan Hazırlığı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ne yazık ki tarihte ilke kez çocukların dışarıda olmadığı bir şekilde kutlanması planlanıyor. Corona virüs nedeniyle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmak yasakları olduğu için bu sene 23 Nisan etkinliklerinin yapılmaması gündemdeydi. Fakat milletimizin ve çocuklarımızın büyük bir morale ihtiyacı olduğu bu dönemde siyasiler ve toplumun birçok kesiminden milli coşkuyu arttıracak ve moralimize katkı sağlayacak öneriler gelmeye başladı.

İlk önerisi ise 23 Nisan günü saat 19.23’de tüm vatandaşlarımızın büyüğünden küçüğüne kadar 80 milyon kişinin balkonlara çıkarak hep bir ağızdan istiklal marşı söylemesi teklif edildi. Toplumdan kısa sürede büyük ilgi gören bu teklifin hayata geçirilip geçirilmeyeceği ise büyük merak uyandırıyor. Sosyal medyada şimdiden 23 Nisan ile ilgili İstiklal Marşı organizasyonlarının yapıldığı ve 80 milyon kişinin aynı anda marşımızı söylenmesinin insanlarda büyük bir heyecan yarattığı görülüyor.

23 Nisan Günü Sürprizler Geliyor

Hükümet ve siyasilerden 23 Nisan’a özel sürprizlerin planlandığı iddia ediliyor. Her ne kadar sokağa çıkma yasağı 23 Nisan’da da devam edecek olsa da yapılacak organizasyonlara ulusal kanalların, birçok büyük firma, milletvekilleri ve cep telefonu operatörlerinin de katılması bekleniyor. Bu sayede coşku ve dayanışma anlamında son yılların en güzel 23 Nisan duygusunun hissedilmesi amaçlanıyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 15:02
YORUM EKLE