Siyaset Arenasında Corona Dayanışması Yaşanıyor

Ülkemizde son günlerde etkisini arttıran ölümcül Corona virüsü ile birlikte Türk siyasetinde son dönemde görülmemiş bir nezaket ve dayanışma yaşandığı görülüyor.

Siyaset Arenasında Corona Dayanışması Yaşanıyor

Ülkemizde son dönemde siyasiler arasında büyük tartışma ve hararete varan söz düelloları yaşanıyordu. Özellikle ana muhalefet ve hükümet arasında yaşanılan bu gergin anların yerini çok daha nazik bir siyaset dili ve anlayışa bıraktığı görülüyor. Son dönemde CHP ve İyi parti kurmaylarının yaptıkları eleştirilerde nazik bir dil kullanması hükümet ve Cumhurbaşkanlığı cephesinin de daha anlayışlı bir üslup takınması ile birlikte ülkemizin zor zamanlardan geçtiği şu günlerde uzlaşı anlayışını yaşandığı görülüyor.  Özellikle Sağlık Bakanı tarafından yapılan çabaların muhalefet tarafından da taktir görmesi ve halkın birçok kesmi tarafından onay görmesi siyasetin geldiği nokta anlamında büyük bir umut olarak ön plana çıkıyor.

Fahrettin Koca Sistemin En Örnek Bakanları Arasında Gösteriliyor

Yaşanan bu süreçte soğukkanlı tavrı, yoğun alışması ve bitmek bilmeyen enerjisi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin en önemli değerleri ve örneği arasında gösteriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un süreci yönetmede gösterdikleri beceri ve çalışkanlıkları ile halkın taktirini toplaması ile birlikte Ak Parti cephesinde yeni sisteminin başarısının tescili olduğu yorumları yapılıyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek yıllarda da sektörde ki başarılı isimleri bakanlık görevine atamaya devam edeceği ön görülüyor.

Sağlık News

YORUM EKLE