Muhalefetten Yeni Sokağa Çıkma Önerisi

Ülkemizde corona virüsü ile mücadele her ne kadar olumlu ilerlese de hala riskin oldukça büyük olduğu ve alınan önlemlerin daha da genişletilmesi gerektiği ifade ediliyor...

Muhalefetten Yeni Sokağa Çıkma Önerisi

Son dönemde muhalefet ve Ak Parti arasında corona virüsü ile mücadele ve halka yardım konularında büyük fikir alış verişi yaşanıyor. Muhalefet partileri corona virüsünün hala ülkemiz için büyük bir risk unsuru oluşturduğunu ve 31 il için alınan kısa süreli sokağa çıkma yasaklarının yeterli olmayacağını ifade ediyor. Bu anlamda dün açıklanan 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 23 Nisandan başlayarak 4 günlük sokağa çıkma yasağının kapsamının ve gün sayısının arttırılmasını talep ediyorlar.

Bu anlamda muhalefet partilerinin ortak tavrı 23 Nisandan başlayarak 11 günlük sokağa çıkma yasağı uygulamasının yapılması ve bu uygulamanın tüm ülke genelinde uygulanması şeklinde oluyor.

Hükümet Cephesi Alınan Önlemlerin Yeterli Olduğunu Savunuyor

Başta Sağlık ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere hükümet cephesi ise corona virüsüne karşı alınan önlemlerin son derece yeterli olduğunu ve işe yaradığını savunuyor. Dünyada ki birçok ülkenin büyük yıkım yaşadığı ve yaşamaya devam ettiği ortamda hem üretimi devam ettirip hem de virüsü kontrol altına almaya başladıkları yönünde yorumlar yapılıyor. Ülkemizde ki ölüm oranlarının diğer ülkelere göre son derece düşük olması ve virüsün yayılma hızının kontrol altına alındığı belirtiliyor.

Bu sebeple muhalefet partilerinden gelen bu talebin mantıklı görülmediği ve yasağın sadece 4 günü kapsayacağı bilgisi alındı.

Sağlık News

YORUM EKLE