Milletvekillerine Tepki Artıyor

Corona virüsü nedeniyle halkımızın ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiği günümüzde TBMM’nin corona virüsü nedeniyle 45 gün tatil edilmesi büyük tepkilere neden oldu...

Milletvekillerine Tepki Artıyor

Tepkilerin esas yoğunlaştığı noktaların başında TBMM’nin kurtuluş savaşı dönemlerinde bile çalışmaya devam ettiği ve verilen bu aranın bu dönemde gereksiz olduğu ifade ediliyor. Normalde birçok konuda anlaşamayan siyasilerin bu konuda anlaşmaya varması ise ayrıca tepkilere neden olduğu görülüyor.

Diğer bir husus se yeni çıkarılan yasa ile 3 ay boyunca ücretli izne ayrılan çalışanlara 1,1170 TL gibi geçinmek için oldukça zor bir ödeme yapılacakken milletvekillerinin maaşlarının tam almaya devam edecek olması olarak gösteriliyor. Vatandaşların bu corona virüsü sürecinde ellerinden geleni yaptıkları ifade edilirken siyasilerin bu anlamda sınıfta kaldıkları yorumları yapılıyor.

45 Günlük Maaşını Bağışla Kampanyası

TBMM’nin 45 gün boyunca tatil olması ile birlikte vatandaşlar milletvekillerinden çalışmayacakları 45 günlük maaşlarını corona ile mücadele kapsamında bağışlamaları çağrıları yapılıyor. Şimdiye kadar milletvekillerinden bu konu ile ilgili bir açıklama gelmese de vatandaşların tepkisinin özellikle sosyal medyada arttığı görülüyor. Ayrıca vatandaşlar bu zorlu süreçte milli meclisin daha fazla mesai harcaması gerekirken tatil edilmesine de ayrı bir parantez açılıyor.

Corona virüsünün bir süre daha etkisini devam ettireceği hatta ekonomik anlamda etkilerinin 2 yıla yakın devam edeceği ön görüleri bulunuyor. Vatandaşlar özellikle corona virüsü sonrası süreç ile ilgili siyasilerden önemli adımlar atmasını bekliyorlar.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 13:47
YORUM EKLE