Kılıçdaroğlu'ndan İdlib'den Sınıra Gelenler Hakkında Skandal Sözler!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İdlib'den Türkiye'ye yönelik olan göç dalgası hakkında beklenmedik sözler söyledi. Detaylar haberimizde...

Kılıçdaroğlu'ndan İdlib'den Sınıra Gelenler Hakkında Skandal Sözler!

CHP Parti Meclisi, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde Genel Merkez'de bir araya geldi. Toplantı yapılmadan önce gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu İdlib'de yaşanan dram hakkında önemli açıklamalar yaptı. 

SON ZAMANLARDA ÖLEN ÇOCUKLARIN HADDİ VAR HESABI YOK!

İdlib'de devam eden çatışmalarda on bir ay içinde, 2018'in tamamındakinden  daha fazla çocuk öldü. Rusya'nın yapmış olduğu saldırılar sonucunda, Kasım 2019'dan beri  İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde 100'ü çocuk, 313 sivil  gözlerini hayata yumarken, yerinden olan kişilerin sayısı da 382 bini geçti. 

İDLİB'DEN GELENLERİN HEPSİ TERÖRİST

Yapılan saldırılardan ve savaştan kaçarak Türkiye sınırına gelen insanların hepsinin terör örgütü üyeleri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Suriye bölgesinde görev alan bir kişi şunları söyledi: Daha önceden kaçarak Türkiye'ye sığınan insanlar Suriyeli insanlardı. İdlib'den gelecek olan kişilerin neredeyse hepsi terör örgütü üyesi ve eli kanlı kişiler. 1 Milyon kişi Türkiye'ye gelirse asıl sıkıntıyı o zaman yaşarsınız.'' 

1 MİLYONDAN FAZLA İNSAN GÖÇ ETMEK ZORUNDA KALDI

Ağırlıklıkla Rusya'nın yapmış olduğu saldırılar sonucunda Türkiye sınırı yakınına göç eden kişi sayısı 1 milyonu geçmiş durumda. Son yapılan saldırılar sonucunda ise 384 bin kişi Türkiye sınırına gelmekte. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 18:40
YORUM EKLE