Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin O Sözüne Hak Verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği Bilim Kurulu’nun tek sözcüsü olmalıydı sözlerine katıldığını belirtti...

Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin O Sözüne Hak Verdi

Avrupa’nın En İyi Sağlık Kadrosu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisine Koronavirüs süreci ile ilgili sorulan sorulara yanıt verdi. Kılıçdaroğlu ülkemizin bulunduğu durumun diğer dünya ülkelerine nazaran daha iyi olduğunu hatırlattı. Bunun iki temel gerekçesini açıklayan Kılıçdaroğlu ilk olarak ülkemizin nüfusunun diğer ülkelere göre daha genç olduğunu aktardı. Bir diğer önemli sebep olarak ise sağlık kadrosunu gösterdi. Ülkemizin sağlık kadrosunun Avrupa’dan daha iyi olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Bilim Kurulu ile ilgili açıklamalarına da hak verdiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu zaman zaman Bahçeli’yi eleştirdiğini Bahçeli’nin de kendisini eleştirdiğini hatırlattı. Ancak Bilim Kurulu’nun tek bir sözcüsü olmalıydı yönündeki açıklamalarına kendisinin de hak verdiğini ifade etti.

Sağlık Bakanı’nı Eleştirmedi

Kılıçdaroğlu, Sağlık Bakanı’nın çalışmalarına yönelik herhangi bir eleştiride bulunmadı. Bunun haksızlık olabileceğini değerlendiren Kılıçdaroğlu ancak Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri dinlenseydi daha az hasarla sürecin atlatılabileceğini ifade etti. Ancak Sağlık Bakanı’nı başarılı ya da başarısız olarak değerlendirmek istemediğini bunun haksızlık olacağını da aktardı.

Koronavirüs ile ilgili süreç yoğun çalışmalar ile birlikte devam ediyor. Sürecin giderek daha da olumlu bir evreye döndüğü ve ilk dalganın bitmek üzere olduğu ifade ediliyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 00:05
YORUM EKLE