İletişim Başkanlığı’dan Berat Albayrak'ın İstifasına İlişkin Açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Resmi Twitter hesabından, Hazine ve Maliye Bakanı  Berat Albayrak'ın görevden af talebinin kabul edildiğini açıkladı.

İletişim Başkanlığı’dan Berat Albayrak'ın İstifasına İlişkin Açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Resmi Twitter hesabından, Hazine ve Maliye Bakanı  Berat Albayrak'ın görevden af talebinin kabul edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.
Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın başarıları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.
Bilindiği gibi, 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.
Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın, 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile sağlık nedenleriyle istifa ettiğini duyurması kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.
Bakan Albayrak, "Kamuoyunun dikkatine” başlıklı sosyal medyaki paylaşımında, “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım. Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir. Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur” ifadelerini kullanmıştı.
 

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 22:36
YORUM EKLE