İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Ateşkes Açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Rusya ile Türkiye arasında yapılan mutabakat hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Ateşkes Açıklaması

Resmi Twitter hesabından ateşkes hakkında açıklamalarda bulunan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ateşkesin önemini belirterek, " Bu ateşkesin uygulanması büyük bir önem arz etmekte. Daha önce yapılan tüm anlaşmalara uymamış olan rejimin bu anlaşmayı da yok saymasına fırsat vermeyeceğiz'' dedi.

Altun'un  açıklamaları bu şekilde:

Türkiye ile Rusya  arasında yapılan bu ateşkes anlaşması sivillerin hayarını kurtardı ve büyük bir göç dalgasının önüne geçecek. Bu ateşkesin düzgün bir şekilde uygulanması oldukça önem arz ediyor.  Daha önce yapılan tüm anlaşmalara uymamış olan rejimin bu anlaşmayı da yok saymasına fırsat vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Türkiye'nin, rejimi İdlib'den temizlemekteki kararlılığını belirtti. Rejimin İdlib'den çıkartılması, daha fazla insani zulümlerin yaşanmamasını sağlayacak. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, ateşkes ilan edilmesi ve siyasi bir çözüm bulmak için ne tür adım adımlar atılması gerektiğine karar vermek için iletişimin sürdürülmesinde hem fikir oldu. 

Türkiye, Suriye'de istiktarı sağlamak amacıyla hem bizle hem de Amerika Birleşik Devleti ile hareket etmeye çalışıyor. Asıl hedefimiz, başka insanların yerinden olmasını engellemek. İdlib'den yeni bir mülteci dalgasını engelleyerek rejimin, gerçekleştirmiş olduğu zulümlere son vermektir. Türkiye, Suriye'deki masum sivilleri ve ulusal güvenliğini kullanmak için tüm askeri planları ve alternatifleri yapacağını göstermiştir. Askerlerimize karşı yapılacak olan saldırıya ve rejimin ihlalerine göz yumayacağız.  Rejim bir çok insanı öldürerek kendine bir çıkış yolu yaratamaz. . 

YORUM EKLE