Erdoğan'dan FOX TV'ye Dürüst Olun Çağrısı

Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sormuş olduğu sorulara yanıt veren Erdoğan, FOX TV'yi yalan haber sunmasıyla suçladı. Detaylar haberimizde...

Erdoğan'dan FOX TV'ye Dürüst Olun Çağrısı

Recep Tayyip Erdoğan Amerika ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sormuş olduğu sorulara cevap verererek, oldukça önemli açıklamalarda bulundu. 

"DÜRÜST OLUN"

Soru-cevap şeklinde ilerleyen basın toplantısında FOX Haber Muhabiri Emre İzkübarlas, "Arifiye'deki tank-palet fabrikası sürekli konuşulmakta. Kılıçdaroğlu'nun gizli kararname çıkarıldı diye bir iddiası bulunuyor. Hem bu iddiayı size sormak hemde ilerlemeyi size sorarak gerçekleri öğrenmek isteriz. ''  şeklinde bir soru sordu. 

Erdoğan ise bu soruya oldukça sert çıkıştı. FOX TV muhabirinin sormuş olduğu soruya, ''FOX TV'yi  yalan haberler sunan bir medya olmaktan kurtarın ve dürüst olun'' dedi ve sonra sözü CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na getirdi.

"KILIÇDAROĞLU SUNDUĞU İDDİAYI İSPAT ETSİN''

Erdoğan, "Kılıçdaroğlu hep yalanlar üstünde kuran yalancı bir siyasetçidir. Türkiyenin Cumhurbaşkanı buranın satılmasının söz konusu bile olmadığını belirtiyor. Kılıçdaroğlu, önce Arifiye'nin satılıp satılmadığını çıkıp belgeler ile kanıtlamalı. Burası kira ile bir gruba verilmiştir satılmamıştır. 25 yıllığına kiralanmıştır. Biz bir işi yaptığımızda ilk olarak ülkemizin ne kazandığına dikkat ederiz.  Buradan ne bir memur ne de bir işçi çıkarımı yapılmıştır. Acaba böyle bir haber ortaya atsam bana ne getirir diye düşünüyor. Bu zat geçtiğimiz günlerde yaptığı bir basın toplantısında 'Kimse çıkarılmayacak,  işten çıkarılma olursa o kişi mutlaka bana gelsin' sözünü söylemedi mi? Baktığınız zaman CHP belediyelerinin çoğunda işciler kapı dışarı ediliyor. Bunlar hakkında FOX TV herhangi bir haber yapıyor mu? Emekçilere destek çıkıyor mu? Bu yayın politikasını FOX'un  değiştirmesi gerek.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 21:47
YORUM EKLE