Erdoğan ABD'ye Gidiyor!

Erdoğan, New York'ta gerçekleştirilecek olan BM 74. Genel Kurulu genel görüşmeleri için 21-25 Eylül'de ABD'ye gidecek. Detaylar haberimizde...

Erdoğan ABD'ye Gidiyor!

Erdoğan, New York'ta  gerçekleştirilecek olan BM 74. Genel Kurulu genel görüşmeleri için 21-25 Eylül'de ABD ziyaretine dair açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre  Erdoğan, New York'ta  gerçekleştirilecek olan BM 74. Genel Kurulu genel görüşmeleri için 21-25 Eylül'de ABD^ye gidecek.

GENEL KURUL ÖNCESİ BM İKLİM EYLEM ZİRVESİNE KATILIM SAĞLAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Kurul görüşmelerinden önce 23 Eylül'de BM Genel Sekreteri'nin ev sahipliği yapacağı ve oldukça önem arz eden BM İklim Eylemi Zirvesi'ne katılım sağlayacak. Erdoğan, "Yoksulluğun Giderilmesi, Kaliteli Eğitim, İklim Eylemi '' gibi konuların üstünde durulacağı BM 74. Genel Kurulu'nun ilk gününde BM Genel Kurulu'na seslenecek. Ayrıca Genel Sekreter Antonio Guterres'le de görüşme gerçekleştirecek. 

PAKİSTAN BAŞBAKAN'I İMRAN KHAN'LA  FARKLI ETKİNLİK DÜZENLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın,  Pakistan Başbakanı İmran Khan'la birlikte "Nefret Söylemiyle Mücadele"  başlıklı farklı bir etkinlik düzenlemesi öngörülmekte.

TÜRKİYE-MALEZYA-PAKİSTAN TOPLANTI YAPACAK

Genel Kurul  görüşmeleri kapsamında Türkiye-Malezya-Pakistan Üçlü bir toplantı yapacak. Ayrıca Cunhurbaşkanı Erdoğan'ın New York'ta yer aldığı süre boyunca farklı devlet adamlarıyla da bir araya gelmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ziyarette ABD'de yer alan Türk, soydaş, Müslüman ve Yahudi toplumunun temsilcileri ile buluşması Ara Güler Sergisi'nina açılışını yapmak için Türk-Amerikan İş Konseyi çatıtısı altında düzenlenecek olan yemeğede katılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:29
YORUM EKLE