Cumhurbaşkanlığı Kabinesin'den ABD'ye Sert Tepki

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinden, ABD'nin yayınladığı terör raporuna çok sert tepki geldi. Tüm detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanlığı Kabinesin'den ABD'ye Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının sona ermesinin ardından ABD Dışişleri Bakanlığı 2018 Terör Raporu hakkında yazılı açıklama yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, “Terörle mücadeleyi gerekçe olarak gösteren ve dünyanın her yerinde faaliyet sürdüren ABD, bu raporun ardından terör konusunda diyeceği herhangi bir şey kalmamıştır. Terörle aynı yatağa girenlerin sonu bellidir."

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin, ABD Dışişlerı Bakanlığının 2018 Terör Raporu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

'BU KONUDA BAŞARILI OLMUŞ AZ ÜLKE VARDIR'

Dünya üzerinde, Türkiye kadar terörden çok çekmiş ,terör örgütlerine karşı  etkin mücadele veren ve başarılı olmuş olan çok az ülke vardır. Son zamanlarda, Suriye’de meydana gelen insani kriz, DEAŞ  bir terör örgütünün Suriye kolu olan  YPG’nin bölgemizde planlamasına neden olmuştur.

'FIRAT KALKANI HAREKATIYLA DEAŞ'IN HAREKAT  ALANINI KISITLADIK'

Topraklarında yaklaşık olarak 4 milyon Suriyeli'yi ağırlayan Türkiye, bunun haricinde ülkesine göz diken  DEAŞ ve PKK-YPG terör örgütlerine karşı da etkin bir mücadele vermektedir. Fırat Kalkanı Harekatı ile 3 binin üzerinde DEAŞ’lıyı ve 600 YPG’liyi etkisiz duruma getirdik. Sonrasında yapılan Zeydindalı Harekatında ise 4 bin 500 YPG’liyi etkisiz hale getirdik. Ayrıca bu operasyonlar sayesinde DEAŞ terör örgütününde harekat alanını çok kısıtladık. 

'BİR KEZ DAHA HATIRLATMAK İSTİYORUZ...'

Terör örgütleriyle aynı yatağa giren ülkelerin, akıbetinin, eninde sonunda koyunlarında besledikleri o zehirli yılandan olacağını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Türkiye, PKK ve DEAŞ’la olduğu gibi, PYD ve FETÖ  başta olmak üzere diğer bir çok terör örgütü ile mücadele etmeye devam edecektir.

YORUM EKLE